Herda zničil Lomnici

| Jaromír Dlouhý

V důležitém utkání KLM Libereckého kraje stačila domácím šikovnost a um elitního střelce Jiřího Herdy a jeho dvorního nahravače Jana Burkoně, kteří společně zařídily 8 branek domácích.

4.kolo, neděle 24.10.2010
HC Gepardi Jablobec - Hokejový klub Lomnice nad Popelkou
11:6 (6:2,3:1,2:3)
Branky:10.Herda,10. Herda (Burkoň), 13. Herda, 14. Burkoň (Herda), 18. Herda (Svoboda,Burkoň), 18. Bretl (Herda), 25. Svoboda (Burkoň, Herda), 29. Herda (Burkoň), 36. Šnajdr, 46. Herda (Burkoň), 54. Burkoň (Svoboda) - 1. Berka (Zeman), 11. Abrahám, 39. Stránský (Bartoš), 49. Bláha D. (Hájek), 51. Semecký (Majdič), 53. Hájek (Bláha D.,Karásek)
Rozhodčí:Hladík - Hanzlík, Daněk Vyloučení:7:6 Využití:2:1 V oslabení:0:0 Diváků: 47 Střely na branku:
HC Gepardi Jablobec: Dulák - Svoboda, Bretl, Dvořák, Valenta,Burkoň, Herda,Jágr,Šnajdr,Psota, Horáček, Kyselák, Urban, Fadrhonc
Hokejový klub Lomnice nad Popelkou: Skákalík (14.-40.Tříška) - Abrahám, Holec, Bartoš, Kocourek, Doležal,Karásek - Stránský, Berka, Zeman - Holoska, Bláha D., Syrovátka J. - Majdič, Semecký, Bláha L. - Hájek

Komentář k zápasu

K důležitému utkání KLM mužů jsme zajížděli na horkou půdu VTJ Liberec. Domácí v letošní sezóně vsadili na osvědčená jména a přes nižší počet hráčů, kvalita nechybí. Hosté nastoupili v kompletní složení. V brance nastoupil od začátku Pavel Skákalík. Již v 19. sekundě otevřel skóre Tomáš Berka. Lomnice začala aktivně a přitlačila domácí do obrany. Domácí však tvrdě trestali každé okénko v lomnické obraně. Zatímco Lomnice narážela na pozorného Duláka domácí Herda v rozmezí 18. sekund na začátku 10. minuty otočil vývoj utkání. Lomnice odpověděla ranou Lukáše Abraháma. To však bylo ze strany hostí v první třetině vše. Naopak domácí Herda byl při chuti a nekompromisně trestal každou chybu obrany hostí. Paradoxně přicházely neuvěřitelné „blikance“ a tak v rozmezí 43 sekund na rozmezí 13. a 14. minuty 3:2 a 4:2 a za pouhých 25 sekund 18. minuty stačilo domácím na další dvě branky 5:2 a 6:2.
VTJ utkání od druhé třetiny pouze dohrávalo. Trpělivě vyčkávalo na chyby Lomnice a ty trestalo. Nutno říci, že jich hosté nadělali hodně a v útoku naráželi na velmi dobrého Duláka. Ve třetí třetině Lomnice alespoň zkorigovala skóre a snížila brankami Davida Bláha, Lukáše Semeckého a novice v našem dresu Jakuba Hájka.