Jaromír Dlouhý, 23.02.2013
Sníh přinesl vedení Frýdlantu v sérii 2:0 na body.
F R Ý D L A N T: Těžký boj se soupeřem, počasím, kdy po celé utkání chumelilo, i hráčů sami se sebou přinesl první duel předkola play-off. Přestože se zdálo, že v 15. minutě má Lomnice utkání pod kontrolou domácí se nevzdali. Klíčovým momentem bylo snížení Peška z 19. minuty, který chladnokrevně vyškolil naivně vyjetého Skákalíka a snížil na 1:2. Do druhé třetiny nenatoupil pro zranění Martin Vašek a naše hra povadla. Domácí dokázali svým stylem hokeje se lépe přizpůsobit těžkým povětrnostním podmínkám a vyrovnali po důrazu u naší branky. Do třetí třetiny stáhl trenér Knap hru na 2 řady, ale byly to domácí, kdo se štěstím tečovným nahozením ze trny se ujli vedení. Definitivní podobu výsledku napsal Hodač, který od mantinelu nachytal Skákalíka. A když závěrečná branka Lomnice neplatila pro posunutou branku, kterou domácí brankář posunul již asi podesáté v utkání. Frýdlat tak zaslouženě vyhrál, vede 2:0 na body a cesta Lomnice do semifinále vede přes domácí vtězství a úspěch v prodloužení či následných nájezdech.