pondělí v 16:15 a sobotu v 8:45, kdy probíhá školička bruslení. " />
Jaromír Dlouhý, 13.01.2011
"Pojď hrát hokej"
Hokejový klub Lomnice nad Popelkou podpořil ceslostátní akci ČSLH "Pojď hrát hokej", která má za cíl přivést na sportoviště další děti se zájmem o aktivní trávení volného času. Děti ve věku 4-10 let mohou přijít na zimní stadion do Lomnice nad Popelkou v pondělí v 16:15 a sobotu v 8:45, kdy probíhá školička bruslení.
Proč se děti rozhodnou hrát lední hokej?
Dnešní děti mají velké možnosti volby, pokud jde o trávení volného času a pokud jde o aktivity, kterým se budou věnovat. Mezi ně patří i sport, což znamená, že mnoho asociací, klubů a týmů po celém světě se musí nyní aktivně věnovat hledání mladých lidí, kteří by hráli lední hokej. Je-li zvolen správný přístup, může jít o velkou vzpruhu pro program ledního hokeje v jednotlivých klubech Byla vypracována studie, jejímž cílem bylo zjistit, proč děti hrají lední hokej a proč v něm pokračují. Uváděné důvody lze rozdělit do čtyř kategorií, které jsou uvedeny níže v pořadí podle důležitosti

1. Sounáležitost
Děti chtějí navázat a udržovat úzké vztahy se svými spoluhráči a trenéry. Chtějí být přijímány jako člen skupiny, oceňovány svými spoluhráči a užít si zábavu.

- Rády získávají nové přátele a jsou rády součástí týmu

- Rády hrají se svými spoluhráči

- Mají rády týmová setkání a srazy

2. Požitek

- Mají rády rychlost a soutěživost, které lední hokej přináší, a líbí se jim, že hrají sport, který je odlišný

Líbí se jim:

- vzrušení a rychlost vyplývající ze hry

- požitek ze hry

- pocit související s nošením výstroje

3. Výtečnost Chtějí ve hře vyniknout, osvojit si herní dovednosti a být dobrými hráči. Chtějí:

- zlepšit své schopnosti

- naučit se nové věci

- nejlepší

4. Úspěch Děti rády získávají uznání a obdiv za své úspěchy. Chtějí dostávat odměny a být známými hokejisty. Rády:

- vyhrávají

- získávají uznání za své výkony

- dostávají trofeje

Bylo zjištěno, že u dětí do věku 12 let jsou to rodiče, kdo v rodině rozhoduje o tom, jaké činnosti se bude dítě věnovat. V případě dívek hrajících lední hokej má konečné slovo matka.