Lomnice n/P – Derby dvou nesmiřitelných pojizerských rivalů se hrálo v rámci 17. kola liberecké krajské hokejové ligy v Lomnici n/P. Domácí položili základ ke čtvrtému vítěznému derby v této sezoně třemi brankami již v první třetině.

Redakce, 06.02.2017
Lomnice ovládla čtvrté letošní derby
Lomnice  ovládla čtvrté letošní derby

Lomničtí šli do zápasu s vědomím, že pokud chtějí pomýšlet na přímý semifinálový postup, musí zvítězit alespoň o tři branky. Svůj úkol splnili do puntíku. Hosté se snahou a střeleckou aktivitou v první třetině hostům vyrovnali. Mezi 13. a 19. minutou vyrobili tři chyby, které Lomnice nekompromisně potrestala. Nejprve Rudiš po pasu Martince, vzápětí Drahoňovský a nakonec Knap dali tři branky do sítě bezmocného Fikrta během šesti minut. Agresivní hokej pokračoval také ve druhé třetině. Koncentrovaná obrana přinesla domácím zvýšení náskoku o další tři branky v síti střídajícího Petruželky. Postarali se o to Srnský, Syrovátka L. a Mizera. Druhá, ale i třetí třetina se nesla v sérii oboustranných vyloučení. Lomnice vedla po druhé části již rozdílem šesti gólů. Hosté se snažili i ve třetí třetině překonat vynikajícího Duláka v domácí kleci. Dokonce byla proti Lomnici nařízena dvě trestná střílení. Dulák nejprve vychytal Maděru a poté i samostatný nájezd Dudy. Branky tak padaly pouze na druhou stranu. K šesti předchozím, přibyly mezi 55. a 57. minutou branky Mizery, Junka a Martince. Pak se jen čekalo, jestli domácí splní přání skandujících diváků a vstřelí desátý gól. Turnov desítku uhájil.

Ohasy trenérů : Martin Knap

„Poslední zápasy v nadstavbové části již bereme jako přípravu na vyřazovací část soutěže. Všechny kluky musíme pochválit, protože od minulého zápasu v Liberci hrajeme mnohem lépe dozadu. Nejvíce si vážíme nuly na našem kontě. Ve třetí třetině jsme sice nechali jet na „Duliho“ dva samostatné nájezdy, ale on je chytil. Byl výborný a jeho forma jde stále nahoru. Takže dnes spokojenost, nejen s výsledkem, ale i s předvedenou hrou."