Lomnice n/P – I napodruhé si cestu na zimní stadion našly dvě desítky rodičů se svými dětmi. V pátečním odpoledni se v Lomnici n/P konala celorepubliková náborová akce Českého svazu ledního hokeje „Pojď hrát hokej".

Redakce, 23.09.2017
Letos se již podruhé konala akce „Týden hokeje“

Lední hokej vzbudil zájem nejen dětí, ale hlavně rodičů. Odměnou za účast a registraci byl dres českého národního týmu s vlastní jmenovkou. Lomnice je sportovním městem a v konkurenci s ostatními sporty jako je florbal, fotbal, skoky na lyžích, běh na lyžích si vede velmi dobře.

Po zaregistrování malých adeptů ledního hokeje si přišli na své i rodiče. Proběhlo představení hokejového klubu a projektu „Pojď hrát hokej“. Pro děti byla k dispozici hrací místnost, kde si společně pod dohledem trenéra a hokejistů staršího dorostu pohráli s připravenými hračkami.

Na ledě pak proběhla ukázka mini-hokeje nejmenších hokejistů přípravky. Poté následovala ukázka tréninku, kterého se zúčastnili příchozí mladí sportovci. Na jednotlivých stanovištích si měli možnost postupně vyzkoušet bruslení, pohrát si s pukem v hokejové výstroji i bez ní, zastříleli na brankáře, zahráli si spontánní hry i samotný mini-zápas. Mimo led si děti mohly na střelnici zkusit vystřelit na přesnost.

Úsměvy a kladné emoce na tvářích těch nejmenších byly odměnou pro všechny trenéry klubu. Na ledě si celou akci všichni náramně užili a svůj první hokejový zážitek určitě přijdou zopakovat. Společné focení a sportovní pokřik ukončil pohodové odpoledne.