Česká Lípa, Roudnice n/L – V sobotu Lomnice zvítězila na ledě České Lípy. V neděli podlehla Roudnici . Oba zápasy byly dramatické až do konce. V prvním dotahovala Lípa třígólový náskok Lomnice, ale hokejisté od Popelky jej uhájili.

Redakce, 19.12.2016
Do nadstavby z druhého místa

Stejné manko dotahovala Lomnice v Roudnici. Dotáhla se na rozdíl jediné branky, ale v závěrečné power-play inkasovala.

V Liberecké soutěži skončili lomničtí základní část a postupují z druhého místa do finálové čtyřky, kde se postupně utkají s Libercem, Turnovem a Děčínem doma a venku. V této části soutěže se hraje o dvě přímo postupová místa do semifinále play –off. V pražské soutěži dohraje Lomnice pouze základní část soutěže a poté společně Roudnice, Lomnice a Louny ze soutěže odstoupí. O mistra Prahy se tak utkají pouze pražské celky.

Ohasy trenérů : Martin Knap

"Sobotní zápas jsme si zkomplikovali v závěrečné třetině, když jsme si promarnili třígólové vedení. Zápas jsme však ve vypjatém závěru zvládli. V nedělním zápase jsme po dvou třetinách vedli 1:2 a byli jsme lepším celkem. Roudnice otočila výsledek ve třetí třetině využitím dvou slepených přesilovek. S čím můžeme být spokojeni je předvedená hra. Oproti minulému víkendu jsme předvedli v obou zápasech velmi pohledný hokej. Toho si my trenéři ceníme nejvíce a doufáme, že nám to vydrží i po Novém roce."