Lomnice n/P -Příprava všech mládežnických hokejistů na novou sezónu byla zahájena včetně nejmladších kategorií. Trenéři v úzké spolupráci s vedoucími a obětavými rodiči přípravu nezaměřují ani tak na fyzickou kondici, ale pojali ji převážně herně. To ale neznamená, že kluci a holky jen hrají spontánní hry, florbal, fotbal, házenou. Součástí her a meziher jsou různé dovednosti, zaměřené hlavně na rychlost a start na míč, obratnost, akceleraci, rychlé rozhodování. Největší důraz je však kladen na emotivní prožitek dětí, herní zaujetí i soutěživost.

Redakce, 17.05.2018
Letní příprava v duchu spolupráce s dalšími lomnickými sportovními kluby

Pro zpestření letní přípravy trenéři domluvili spolupráci s dalšími sportovními kluby. Hráči absolvovali trénink tchoukballu pod odborným vedením trenérů TBC Limeta Lomnice nad Popelkou. Tchoukball je míčová hra, která využívá prvků házené, volejbalu a baskické peloty. Spojuje rychlou akci útočníků a obránců, myšlení, cit pro hru a spolupráci. Jedná se o bezkontaktní sport a je vhodný pro úplně všechny kategorie. Kluci si zatím osvojili základy hry a největším zážitkem pro ně bylo trefování trampolíny a chytání odražených míčů. Hráčům se tato hra velmi líbila, a proto se budeme snažit pokračovat a hru si co nejvíce osvojit. Spolupracujeme i s dalšími sportovními kluby. Tradičně s LSK Lomnice n/P, kde využíváme nádherný skokanský areál. Rozjednané jsou společné tréninky a miniturnaje s fotbalisty FC Lomnice nad Popelkou, místním tenisovým oddílem a po zprovoznění místního koupaliště se jako již v minulých sezónách chystáme na plavecké tréninky. O různorodost a zábavu budou mít mladí hokejisté postaráno.