Letos se již podruhé konala akce „Týden hokeje“

Redakce, 23.9.2017

Letos se již podruhé konala akce „Týden hokeje“

Lomnice n/P – I napodruhé si cestu na zimní stadion našly dvě desítky rodičů se svými dětmi. V pátečním odpoledni se v Lomnici n/P konala celorepubliková náborová akce Českého svazu ledního hokeje „Pojď hrát hokej".

Lední hokej vzbudil zájem nejen dětí, ale hlavně rodičů. Odměnou za účast a registraci byl dres českého národního týmu s vlastní jmenovkou. Lomnice je sportovním městem a v konkurenci s ostatními sporty jako je florbal, fotbal, skoky na lyžích, běh na lyžích si vede velmi dobře.

Po zaregistrování malých adeptů ledního hokeje si přišli na své i rodiče. Proběhlo představení hokejového klubu a projektu „Pojď hrát hokej“. Pro děti byla k dispozici hrací místnost, kde si společně pod dohledem trenéra a hokejistů staršího dorostu pohráli s připravenými hračkami.

Na ledě pak proběhla ukázka mini-hokeje nejmenších hokejistů přípravky. Poté následovala ukázka tréninku, kterého se zúčastnili příchozí mladí sportovci. Na jednotlivých stanovištích si měli možnost postupně vyzkoušet bruslení, pohrát si s pukem v hokejové výstroji i bez ní, zastříleli na brankáře, zahráli si spontánní hry i samotný mini-zápas. Mimo led si děti mohly na střelnici zkusit vystřelit na přesnost.

Úsměvy a kladné emoce na tvářích těch nejmenších byly odměnou pro všechny trenéry klubu. Na ledě si celou akci všichni náramně užili a svůj první hokejový zážitek určitě přijdou zopakovat. Společné focení a sportovní pokřik ukončil pohodové odpoledne.

Jarní prázdniny na ledě

- Veřejné bruslení každý den pondělí - pátek 13:30 - 15:00 hod.. včera - 17:30

Soupeřem ve finále Turnov

Lomnice n/P - Ve finále se utká naše mužstvo s vítězem základní části HC Turnovem 1931. V semifinále si turnovští poradili ve dvou zápasech s Českou Lípou (5:4 PP a 5:3). Naše bilance s tímto soupeřem je letos vyrovnaná, obě mužstva vyhrála dvakrát na domácím ledě (1:4, 5:2, 1:2, 8:3).
Hráči budou znovu spoléhat na podporu MODRÉHO KOTLE.
Co možná nejvyšší počet našich fanoušků na turnovském zimním stadiónu bude potřeba již tuto sobotu 3.3.2018 od 17:00.
Odvetné utkání má naplánovaný začátek na pátek 9.3. 2018 od 19. hodin v Lomnici n/P.