Letos se již podruhé konala akce „Týden hokeje“

Redakce, 23.9.2017

Letos se již podruhé konala akce „Týden hokeje“

Lomnice n/P – I napodruhé si cestu na zimní stadion našly dvě desítky rodičů se svými dětmi. V pátečním odpoledni se v Lomnici n/P konala celorepubliková náborová akce Českého svazu ledního hokeje „Pojď hrát hokej".

Lední hokej vzbudil zájem nejen dětí, ale hlavně rodičů. Odměnou za účast a registraci byl dres českého národního týmu s vlastní jmenovkou. Lomnice je sportovním městem a v konkurenci s ostatními sporty jako je florbal, fotbal, skoky na lyžích, běh na lyžích si vede velmi dobře.

Po zaregistrování malých adeptů ledního hokeje si přišli na své i rodiče. Proběhlo představení hokejového klubu a projektu „Pojď hrát hokej“. Pro děti byla k dispozici hrací místnost, kde si společně pod dohledem trenéra a hokejistů staršího dorostu pohráli s připravenými hračkami.

Na ledě pak proběhla ukázka mini-hokeje nejmenších hokejistů přípravky. Poté následovala ukázka tréninku, kterého se zúčastnili příchozí mladí sportovci. Na jednotlivých stanovištích si měli možnost postupně vyzkoušet bruslení, pohrát si s pukem v hokejové výstroji i bez ní, zastříleli na brankáře, zahráli si spontánní hry i samotný mini-zápas. Mimo led si děti mohly na střelnici zkusit vystřelit na přesnost.

Úsměvy a kladné emoce na tvářích těch nejmenších byly odměnou pro všechny trenéry klubu. Na ledě si celou akci všichni náramně užili a svůj první hokejový zážitek určitě přijdou zopakovat. Společné focení a sportovní pokřik ukončil pohodové odpoledne.

Veřejné bruslení 14.10.

- v sobotu se nekoná z důvodu utkání dorostu. (13.10.2017 - 09:51)

Zápas mužů s Turnovem

- se odkládá. Bohužel také další zápas Poháru Českého ráje se odkládá. Tentokrát na žádost HC Turnov. Náhradní termín zatím není znám. (2.10.2017 - 09:08)