Děčín – V pátečním souboji s rezervou Děčína o první bod série Lomnice těsně prohrála. Medvědi tak měli před včerejším zápasem matchball. Hokejisté z města od Popelky v Děčíně museli vyhrát, pokud se chtěli udržet v dalším boji o postup a vynutit si třetí rozhodující zápas na domácí půdě. To se jim povedlo dokonale. Po velmi kvalitním výkonu zvítězili 3:6. Hokejisty i diváky čeká rozhodující zápas semifinále v pátek 3.3. od 19.00 hodin

" />
Redakce, 27.02.2017
Lomnice v Děčíně srovnala stav série semifinále

Hosté začali aktivněji, šli v šestnácté minutě do vedení, když se v prostoru před brankou prosadil v přesilovce Srnský. Ihned v dalším střídání bylo srovnáno. Lomničtí ihned chtěli pokračovat v náporu, ale prudká střela z levé strany netrefila branku Štíchy a letěla po mantinelu až do středního pásma. Hosté byli v pohybu k domácí brance a tím vzniklo přečíslení na druhé straně. Situaci dva na jednoho vyřešili Hercog se Saskou a bylo to 1:1. Za tohoto stavu odcházeli hokejisté i do kabin.

Aktivita hostů pokračovala i nadále a přinesla jim vedení. Druhou branku vstřelil „blafákem“ Drahoňovský po samostatném úniku, do kterého ho vyslal Jakub Syrovátka. I na tuto branku dokázali domácí se štěstím ještě odpovědět. Děčínští šli v nepříliš nebezpečné situaci dva na dva na branku Duláka a jeden z bránících lomnických hráčů si nešťastně zasunul puk do vlastní brány. Po vyrovnání tlak na domácí branku narůstal. Výsledkem bylo další vedení hostů. Martinec pronikl od modré čáry až za branku soupeře a snažil se o zakončení. Kotouč se ve skrumáži dostal k Drahoňovskému, který otočkou doslova zametl puk do odkryté části branky. Vrátil tak podruhé vedení hostům. Faul děčínského Kmenta a vzápětí vyhozený puk do hlediště přinesl hostujícímu celku dvojnásobnou přesilovou hru. Lomnice nabídnutou šanci využila. Po přihrávce Kedršta skóroval Rudiš prudkou střelou pod horní tyčku

Na začátku třetí třetiny vstřelil Kalfiřt po střele Kinčla pátý gól. Lomnice si od této chvíle začala hlídat svůj třígólový náskok. Pět minut před koncem se k puku dostak ve středním pásmu Drahoňovský, posunul si ho za obránce a v samostatném úniku byl zastaven až pomocí faulu. Nařízené trestné střílení tentokrát neproměnil. Na druhé straně Kinčl dostal za sekání dvě minuty a podle pravidla „nedáš – dostaneš“ využil přesilovku Michajličenko po přihrávce Trmala. V závěrečné power - play Rudiš vybojoval puk ve středním pásmu a lobem ho poslal do opuštěné děčínské brány. Definitivně potvrdil zasloužené vítězství lomnických. Série se stěhuje zpět do Lomnice, kde se definitivně rozhodne o postupujícím do finále.

Ohasy trenérů : Martin Knap

„Pátečním zápasem, kdy jsme nebyli sice horším celkem, ale nedokázali jsme využívat šance, jsme se dostali pod obrovský psychický tlak. Hrozba vyřazení byla před zápasem znát na každém z nás. O to víc nás může těšit, že jsme tuto situaci opět zvládli. Odehráli jsme dobrý zápas a vnitřní síla týmu se naplno projevila. Není však ještě nic rozhodnuto. Nesmíme se uspokojit částečným výsledkem. Nyní jsou karty rozdány na obě strany stejně. Musíme dnešní výkon minimálně zopakovat a vyhrát doma před našimi diváky. Po pátku jim to dlužíme. Doufejme, že na nás nezanevřeli a přijdou nám pomoci."