Petr Čepek, 03.03.2012
Pavel Beigl: "V kvalifikaci chceme uspět."
Pavel Beigl:
V R C H L A B Í - Pro naše čtenáře jsme připravili zpověď našich soupeřů v kvalifikaci. Jako první odpovídal na zvídavé otázky Petra Čepka šéftrenér mládeže a hlavní trenér mužů HC Vrchlabí pan Mgr. Pavel Biegl. Jako zkušený manažer ponechal otázky mužstva bez komentáře, přesto patří dík za nahlédnutí do kuchyně našeho soupeře.
Váš tým se probojoval do kvalifikace o II národní ligu, byl to Váš cíl před sezónou?
Ne, nebyl. Po odchodu pana Dědka jsme začali stavět na zelené louce. Vedení klubu si před sezónou přálo, abychom se dostali do finalové šestky a hráli v rámci kraje líbivý hokej.
Jak se vašemu týmu dařilo v průběhu sezóny?
Postupem času naše výkonnost rostla. Kluci si potřebovali sednout a dali jsme hře určitý řád. Přesto je pro mě krajský primát příjemným překvapením.
Je kvalifikace složená z vítězů krajských přeborů podle vás spravedlivá, když v jednom kraji tým bojuje v konkurenci 12-ti týmů a v jiném např. jen se čtyřmi?
To mi nepřísluší řešit. Prostě je to tak nastaveno a nic s tím neudělám. Spíše bych řekl, že je to pro ty kraje s menším počtem mužstev nevýhoda. Ale reorganizace soutěží je podle mě nevyhnutelná.
Utkáte se v kvalifikaci s týmem, kde by vaše vzájemné zápasy mohly nést příchuť pravého derby?
Ne, ne. Pravé derby je ve Vrchlabí vnímáno s kluby z okresu, tedy Trutnov či Dvůr Králové. Případně, když ještě hrálo Vrchlabí I.NHL, pak Hradec Králové.
Je Vaším cílem postoupit do II. národní, nebo chcete spíše divákům zpříjemnit konec sezóny atraktivními zápasy?
Když se v průběhu sezóny začala rýsovat možnost vítězství v kraji, byly původní plány přehodnoceny.Rozhodně si kvalifikaci nejdeme jen tak zkusit.
V případě vítězství v kvalifikaci, je váš tým schopen pokrýt finanční náklady spojené s II. ligou?
To není otázka pro mě, nejsem majitel klubu. Ale hrál by někdo kvalifikaci jen proto, aby v případě úspěchu řekl: „Ne. Děkuji.“? To je přinejmenším divné, že?
Kolik hráčů z vašeho týmu by mělo na vyšší soutěž, popř. dokázali byste za předpokladu dostačujících finančních předpokladů sehnat odpovídající hráče? Nebo byste to„zkusili“ hrát se současným kádrem?
Bez komentáře.
Co považujete za přednosti svého týmu, koho považujete za „tahouny“mužstva?
Bez komentáře.
Má tým za postup slíbeny nějaké „prémie“ ? J Nebo jinou odměnu?
Bez komentáře.
Jezdí s vámi váš fanclub na venkovní zápasy, můžeme se těšit na kvalitní diváckou kulisu?
Jezdí a na krajskou úroveň je to síla. Bylo by dobře, kdyby jste ten Váš zimák trochu přifoukli. Bude to mazec...
Koho z naší skupiny považujete za favorita, popř. váš tip na vítěze?
Zásadně netipuji, navíc neznám úroveň hry zbylých soupeřů.