Česká Lípa – Starší žáci si vítězství v soutěži zajistili již minulý víkend, kdy vyhráli v přímém souboji o prvenství ve Vrchlabí a především v Jaroměři. Již jistí zlatí medailisté dohrávali dva zápasy v Náchodě a České Lípě bez nervů. Oba zápasy vyhráli. V prvním vysoko smetli Náchod 2:15 a ve druhém i přes obrovskou územní převahu zdolali Kohouty těsně 1:2. Překážkou k vyššímu vítězství jim byl vynikající domácí brankář Hora.

Redakce, 20.03.2017
Po celkovém vítězství starších žáků přidali včera mladší žáci bronz

V České Lípě se hrálo o medaile i v nižší kategorii. Mladší žáci sahali před víkendem po druhém místu. Museli by však oba víkendové zápasy vyhrát. V sobotu se jim to nepovedlo a náchodským mladíkům podlehli 3:1. Stříbrný sen se jim sice rozplynul, ale v neděli bojovali o bronzové medaile. Tento zápas jim vyšel parádně a od první minuty na ledě dominovali. Nasázeli Lípě deset gólů a vystoupali na bronzový stupínek.

Starší žáci po zápase díky generálnímu sponzorovi mládeže firmě Trevos Turnov začali slavit ve stylu velkých vítězů s rachejtlemi, čepicemi, pohárem plným dětského šampaňského i zlatými medailemi. Celou velkolepou oslavu podtrhlo krásné gesto, kdy ke svým oslavám přizvali své mladší bronzové kamarády a společně si rozdělili zlatý poklad sladkostí, který na ně čekal v kabině. Závěr sezóny si tak užili nejen hráči, ale i plný autobus nejvěrnějších fanoušků z řad rodičů obou věkových kategorií.

Ohasy trenérů :
Josef Janů : "Je to historický úspěch mládežnického hokeje. To, aby se rovnou dvě kategorie umístili na stupních vítězů, tady ještě nebylo."

Radek Láska : "Kdybychom podali včera stejný výkon jako dnes, mohli jsme být druzí. Za dnešní výkon kluky musíme pochválit. Bronzové medaile si za celou sezónu a svůj přístup zaslouží."

Roman Blažek: "Byl jsem připraven si po 17. sezónách alespoň na rok od trénování odpočinout. Po této sezóně, kdy kluci hráli opravdu dobře a s chutí, jsem se nakonec rozhodl, že s nimi budu pokračovat dál. Je to výborná parta kluků, ale i rodičů."