Lomnice n/P – V prvním utkání semifinálové série lomničtí prohráli na domácím ledě 1:3. Pokud chtějí myslet na postup, musejí vyhrát v neděli v Děčíně.

" />
hc lomnice nad popelkou
Redakce, 25.02.2017
První semifinále pro Děčín

Domácí hokejisté byli v první třetině aktivnější a měli na svých hokejkách hned několik příležitostí ke skórování. Nabídnuté šance však nedokázali využít a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Ve druhé třetině tlak domácích pokračoval. Byli to však hosté, kteří šli ve 23.minutě do vedení. Kment zavážel puk do pásma domácích z pravé strany a zpětnou přihrávkou našel Šetku, který skryl kotouč za domácí obránce a střelou k levé tyči poprvé překonal Duláka. Domácí po obdržené brance ještě zvýšili aktivitu. Výsledkem bylo vyrovnání. Martinec od modré přešel bránícího hráče kličkou o 180° , který ho fauloval. Martinec dokázal ještě přihrát na L. Syrovátku, který vystřelil, puk se odrazil k Srnskýmu a ten vyrovnal. Avizovaný trest se neukládal. Hra se poté vyrovnala i díky přesilové hře hostů. Přesilovku hosté nevyužili, přestože v ní měli obrovskou šanci. Dulákovi tentokrát pomohla branková konstrukce.

Třetí třetina začala přesilovkou hostů. Domácí se ubránili a dál se snažili překonat děčínského brankáře. Nejblíže ke skórování byl Kedršt, který vypálil z kruhů. Jeho prudká rána skončila na horní tyči Káchovi branky. Děčín hru vyrovnal. Rozhodující chvíle zápasu přišla v 51. minutě. Rubeš vybojoval kotouč za brankou, šikovně se dostal do prostoru před branku a prudkou střelou pod horní tyčku poslal Děčín opět do vedení. Domácí hráli v závěru ještě přesilovou hru, ale nevyužili jí. Ani power-play domácích při hře 6 na 5, vyrovnání nepřineslo. Naopak hosté zablokovali střelu domácího obránce, kotouč se dostal k Šetkovi a ten pohodlně necelých 30 sekund před koncem pečetil vítězství hostů.

Ohasy trenérů : Martin Knap

Utkání, jsme odehráli převážně v útočném pásmu. Nedokázali jsme však vstřelit víc jak jeden gól. Příležitostí ke skórování jsme zejména v první třetině měli hodně. Bohužel dneska nám to tam nepadalo. V neděli musíme koncovku zlepšit. Nacházíme se ve stejné situaci jako v loňské sezóně. Musíme se semknout a vyhrát zbylé dva zápasy. Pevně věřím, že se nám to podaří. Bude to však velmi těžké.