Roudnice n/L - Začátek zápasu měli lomničtí hokejisté výraznou převahu. Zamkli domácí do pásma a téměř osm minut je z pásma nepustili. Z tohoto tlaku vytěžili první gól, kdy Maryška při hře v útočném pásmu posunul kotouč na Junka a ten z levé strany přihrál na Martince, sjíždějícího od modré čáry. Ten bez přípravy vypálil a otevřel skóre. Poté přišlo vyloučení Valy za podražení. Hostující se ubránili. " />
Redakce, 17.01.2016
Smolný zápas v Roudnici

Tlak hostů polevil a domácí na konci třetiny dokázali dvěma slepenými góly s notnou dávkou štěstí zápas otočit. Nejdříve v osmnácté minutě Sailer z mezikruží vypálil a trefil se pod horní tyčku. A hned o minutu později se kotouč ve skrumáži odrazil od brusle Čichovského za záda Musílka. V deváté minutě druhé třetiny najel domácí hráč do lomnického brankáře, který vyjel a chystal se rozehrát. Srazil ho na zem. Následovala šarvátka. Výsledkem byla dvojnásobná přesilová hra pro domácí. Vala dostal 2+2min za vyvolanou šarvátku a kapitán Syrovátka J. za protesty. Lomnice oslabení přestála. Pak následovaly dvě přesilové hry pro hosty. Lomnice sice svého soupeře zamkla v pásmu, ale ke střelbě se nedostala. Naopak jeden z vyhozených puků až za branku soupeře se snažil zastavit hostující brankář hokejkou a provedl to tak nešťastně, že puk se odrazil před branku. Domácí Pavlata neměl problém vstřelit gól do opuštěné klece hostí. Na začátku třetí třetiny, konkrétně ve čtyřicátépáté minutě, prokráčel nikým neatakován za obranu Lomnice Kuchař. Zakončil bafákem a s lomnickými to vypadalo špatně. Nesložili však zbraně. Ve čtyřicátéosmé minutě snížil střelou od modré čáry Špaček, když jeho střelu tečoval obránce domácích do své branky. O osm minut později při přesilovce Lomnice dobruslil Jakub Syrovátka nahozený kotouč za branku Roudnice n/L. Přihrál před branku Bláhovi, který snížil na rozdíl jediné branky. O minutu později však přišel nejspornější moment utkání. Lomničtí se usadili v útočném pásmu soupeře. Po ztrátě kotouče přehráli obránci Roudnice dva napadající hráče Lomnice. Došlo k přečíslení. Následný protiútok skončil obrovskou skrumáží v brankovišti hostí. Kotouč ležel nepokryt pod nožem obránce Špačka. Rozhodčí celou situaci sledoval z bezprostřední blízkosti. Poté hru přerušil a nařídil trestné střílení za zalehnutí kotouče v brankovišti. Kuchař trestné střílení proměnil. Do konce se už ani jeden ze soupeřů do branky netrefil a tím utkání skončilo 5:3 pro domácí.

Ohasy trenérů : Martin Knap

Odehráli jsme zde ne příliš povedený zápas. Na začátku jsme ze své převahy vytěžili žalostně málo. Závěry prvních dvou třetin jsme odehráli nekoncentrovaně. Vyloženě nám dnes nešli přesilové hry. Hráli jsme je staticky a nedostávali jsme se v nich do zakončení. Dokonce jsme v nich dvakrát inkasovali. To by se nám stávat nemělo. Gratulace k vítězství patří soupeři.