Lomnice n/P– V nedělním rozhodujícím zápase našich hokejistů s Turnovem šlo oběma týmům o všechno. Byl k vidění napínavý hokej . " />
Redakce, 22.02.2016
TURNOV V MODRÉM KOTLI DOVAŘEN !

Domácí měli sice převahu, ale gólově se nedokázali prosadit. První branka padla ve čtrnácté minutě, kdy po hrubé chybě brankáře Bažanta dopravil kotouč do sítě Knap. Do druhé třetiny se nastupovalo za jednobrankového vedení. Obraz hry se nezměnil. Lomnice si vytvářela šance, ale gólově se neprosadila. V šestnácté minutě se dostal do úniku Maděra a Martinec ho zastavil za cenu faulu. V následné přesilové hře Jan Zákoutský vystřelil kotouč pod horní tyčku Mrázkovi branky a bylo srovnáno. Tento stav nevydržel ani dvě minuty. Domácí opět zavřeli svého soupeře v jeho obranném pásmu. Sehnoutek napřáhl od modré a Kuch tečoval do branky. Těsný stav trval až do padesátéprvní minuty, kdy po skrumáži před brankou dorazil kotouč do branky Syrovátka L.. Turnov dokázal odpovědět téměř okamžitě. Jan Zákoutský prostřelil vše co mu stálo v cestě a druhým gólem v utkání snížil na rozdíl jediné brnky. V padesáté šesté minutě se domácím podařilo vsítit čtvrtý gól po spolupráci Junka, Lemfelda, Syrovátky L. . Dvoubrankové vedení domácích slibovalo dramatický závěr. Tři minuty před koncem Kysilka dostal za sekání a následné protesty trest do konce utkání. Tím se Turnov připravil o závěrečný tlak a naši hráči za bouřlivých ovací diváků mohli začít slavit postup do finále. Oba semifinálové zápasy se hrály před zcela zaplněnou halou. Diváci přišli v modrém a vytvořili „MODRÝ KOTEL“. Vydatnou měrou pomohli našim hráčům k postupu do finále. DÍKY ZA VAŠI PŘÍZEŇ!

Ohasy trenérů : Martin Knap

Byla to napínavá série. Že to nebude nic lehkého jsme věděli. Dvě třetiny turnovských kluků znám osobně ze svého působení v Liberci. Jsou to vesměs výborní kluci. Měl jsem možnost je poznat i povahově, takže se tento nelítostný boj dal očekávat. Navíc obě města jsou od sebe vzdálena pouhých dvacet kilometrů. Byla to derby jak se patří. Do prvního zápasu jsme nevstoupili nejšťastněji. Porážka v prodloužení nás dostala pod tlak. Museli jsme oba zápasy v řadě vyhrát a to není v play-off nikdy nic lehkého. Zlomový moment přišel po druhé třetině druhého zápasu. V kabině jsme si ujasnili naše priority a mužstvo se semklo v jeden silný celek. Věříme , že nám tento nelehký postup pomůže v další fázi play-off. Na adresu soupeře musíme říci, že se hrál hokej sice tvrdý, ale v duchu fair-play. My trenéři děkujeme všem našim hráčům za bojovnost, s kterou zápasy odehráli a to i ve chvílích, kdy se dařilo méně. Sérii jsme zvládli hlavně díky pomoci fantastických diváků. Všichni přišli v modrém, v počtu přes šestset. Tribuny jsou na našem zimním stadionu velmi blízko nad ledem, a tak se stadion proměnil doslova v modrý kotel. Našim divákům musíme vysmeknout obrovskou poklonu. Byli naším hnacím burácejícím motorem. Díky.