Lomnice n/P - Ve vyrovnaném utkání měli letci více štěstí. V první třetině, která skončila bez branek, měli hokejisté Lomnice územní převahu, ale nedokázali se dostat do četnějšího střeleckého zakončení. Hosté pozorně bránili a většinu střel dokázali blokovat. Druhá část hry přinesla hned pět branek. Nejprve ve 23. minutě se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Drahoňovský a po střele Junka dostal domácí do vedení. Lomničtí si však vedení nedokázali patřičně vážit a okamžitě v následujícím střídání inkasovali z hole Jiřího Mrázka, který překonal jmenovce Jana Mrázka v brance domácích. O čtyři minuty později šla Lomnice znovu do vedení. Knap zatáhl puk do útočného pásma, přihrál Lukáši Syrovátkovi a ten vypálil. Jeho střelu brankář pouze vyrazil a pohotový Junek odražený kotouč vstřelil do odkryté klece letců. Jenže ve 35. minutě srovnal Král. Vypadalo to už, že oba soupeři se rozejdou do kabin smírně. Lomnice hrála přesilovku, ale ne moc aktivně a tak přišel trest. Jiří Mrázek vyvážel puk, a když mu domácí obránce ustoupil až do hloubky vlastního pásma, vystřelil k pravé tyči pod vyrážečku Honzy Mrázka a dostal hosty 10 sekund před koncem třetiny do vedení. Domácí vstoupili do třetí třetiny aktivně a zejména první a třetí řada si vytvořila řadu slibných šancí. Tuto snahu korunovala vyrovnávací brankou ve 45. minutě. Ve skrumáži před brankou se svým důrazem prosadil dnes výborně hrající Junek. Utkání rozhodl nešťastný moment. Domácí rozehrávali přesilovkové založení. Hlavní rozhodčí Touš však puk zastavil bruslí a Valder nečekaně získaný kotouč přihrál volnému Jiřímu Mrázkovi, který v souboji Mrázků pohodlně do odkryté brány zkompletoval svůj hattrick. V 57. minutě dostal za držení protihráče dvouminutový trest hostující Koubík. Trenér domácích Knap st. si vzal oddechový čas a odvolal brankáře. Lomnice hrála dvě minuty přesilovku šest proti čtyřem. Hosté se ubránili a tím se stali vítězem tohoto utkání.

Redakce, 26.10.2015
Těsná pohra s lídrem pražské soutěže

Ohasy trenérů : Martin Knap

Utkání bylo vyrovnané. Šance přicházeli na obou stranách zhruba stejně. Zápasy s Letňanami jsou tím nejkvalitnějším a nejhezčím, co v této soutěži zažíváme. Oba máme podobné mladé celky. Navzájem se dobře známe a sledujeme. Proto si myslím, že se dnes gólově neprosazovali ani jejich, ani naši hráči, kteří jinak běžně zápasy rozhodují. Oba dva týmy však mají tak vyrovnané kádry, že je dokážou zastoupit jiní. U nás to dnes byla třetí řada, která byla u všech tří vstřelených branek. To hodnotím velmi kladně. Mrzí mě však jaký moment rozhodl o naší porážce. Gratuluju soupeři k vítězství a těším se na odvetu v Praze.