Třetí celorepubliková náborová akce „Týden hokeje“ se vydařila

Redakce, 27.1.2018

Třetí celorepubliková náborová akce  „Týden hokeje“ se vydařila

Lomnice n/P – Celkově třetí náborové akce se zúčastnilo přes dvě desítky rodičů se svými dětmi. Tentokrát navštívili náš klub i hlavní organizátoři celé akce ČSLH s bývalým československým a českým reprezentantem Rostislavem Vlachem, který získal sedm mistrovských titulů v nejvyšší soutěži a dva tituly jako trenér v České a Slovenské extralize ledního hokeje. Děti si tentokrát mohly zadovádět s maskotem akce Ťukem a náramně si to užily.

Lední hokej je v Lomnici nad Popelkou v posledních letech populárním sportem což se potvrdilo zájmem nejen dětí, ale i rodičů. Za účast a registraci jim byl odměnou již tradičně dres českého národního týmu s vlastní jmenovkou.

Po registraci adeptů ledního hokeje byl představen nejen lomnický hokejový klub ale i celá akce. Prezentaci regionálního trenéra do malých klubů doplnil i Rostislav Vlach, který rodičům přiblížil záměr a smysl náborových akcí „Pojď hrát hokej". Pro děti byl k dispozici hrací koutek, kde si společně pod dohledem mladých trenérů a hokejistů pohráli s připravenými hračkami.

Na ledě bylo připraveno několik atrakcí, střelba na hokejového brankáře, spontánní hry, obratnostní dráha a pro nejmenší děti, které dnes absolvovaly své první krůčky na ledě, bezpečná zóna s chodítky a hračkami. Proběhla i ukázka mini-hokeje nejmenších hokejistů přípravky. Děti si vybraly, co se jim nejvíce líbilo a formou her a soutěží si celý pobyt na ledové ploše náramně užívaly. Poté následoval i samotný mini-zápas s několika kotouči, kde si budoucí adepti ledního hokeje vyzkoušeli hru na dvě branky. Mimo led si děti mohly na hokejové střelnici zkusit vystřelit na přesnost a vysloužit si nějakou tu sladkost.

Dobrá nálada a úsměvy na tvářích malých kluků i děvčat byly obrovskou odměnou všem organizátorům, kteří se na celé akci podíleli, za což jim patří obrovské poděkování. Doufejme, že rodiče přijdou spolu s dětmi, najdou společnou cestu na náš zimní stadion a rozšíří naše hokejové řady. Společné focení s Ťukem a sportovní pokřik ukončil krásné hokejové odpoledne.