Cheb – Lomničtí hokejisté zahájili kvalifikaci vítězstvím v prodloužení. Přivezli dva body z Chebu. Začátek zápasu patřil jednoznačně domácím hokejistům. Přesně kombinovali a vytvářiěli si i gólové šance. V 10. minutě se jim podařilo i otevřít skóre. Řepík dostal přihrávku ze středního pásma do jízdy od Bouška. Najel do pravé strany a z prostoru kruhů pro vhazování trefil přesně horní růžek Mrázkovi branky. V 16.minutě se nahozený kotouč odrazil na hůl Schovánka, který střelou k pravé tyči zvýšil na 2:0. O dvě minuty na to upadl ve středním pásmu Šafařík a Kuch putoval na dvě minuty za podražení. V následné přesilové hře Šafařík zvýšil na hrozivých 3:0!!!. Lomnici se podařilo alespoň korigovat výsledek. Ve 20. minutě využil přesilovou hru střelou od modré čáry Červený po přihrávce Rudiše a Syrovátky J.. Na začátku druhé třetiny se dostali do přečíslení dva na jednoho Senaj se Stokláskem a bylo to opět o tři branky. Lomničtí se však s tímto nepříznivým stavem nehodlali smířit. Ve 31. minutě Martinec přihrál před branku Lemfeldovi, který vystřelil, Francisko střelu kryl, puk však neudržel a Knap vybruslil v brankovišti do levé strany a střelou pod horní tyčku snížil na rozdíl dvou gólů. O šest minut později snížil na rozdíl jediného gólu Rudiš, když dorážel střelu Kucha. Jenže při následném střídání to bylo znovu o dva góly. Po pěkné spolupráci Boušky, Novotného a Bečváře vedli domácí znovu o dvě branky. Závěr třetiny však patřil Lomnici. Rudiš vyslal Kucha do samostatného úniku a ten úspěšně zakončil blafákem pod nohy padajícího Franciska. Minutu před koncem druhé části vyrovnal Knap po spolupráci se Sehnoutkem a Lemfeldem. Ve třetí třetině převzali aktivitu hosté. Svým pohybem si vynutili sérii faulů domácích obránců. Na trestnou lavici nejprve putoval za podražení Strýček J.a téměř vzápětí Ťupa za hákování. Nabídnutou téměř dvouminutovou přesilovou hru 5 na 3 Lomnice nevyužila. V 53. minutě však Lomnice vyrobila hrubou chybu v rozehrávce a toho využil Novotný a Cheb šel opět do vedení. Na konci 58. minuty Lomnice vyrovnala. Po střele Lemfelda se k puku dostal Sehnoutek a srovnal skóre na 6:6. V 59. minutě šel za hákování na trestnou lavici domácí Řepík a Lomnice měla možnost strhnout v závěru utkání vítězství na svou stranu. V normální hrací době se to ještě nepovedlo. V nastaveném čase však již nabídnutou šanci neodmítla a Lemfeld po přihrávce Knapa a Martince svým důrazem v brankovišti vystřelil vítězství pro Lomnici.

V neděli odehrají lomničtí další utkání na domácím hřišti s hráči HC Rodos Dvůr Králové. Ti dokázali první kvalifikační utkání vyhrát na hřišti Mělníka 2:4. Druhé kvalifikační utkání bude tedy bitva dvou vítězů z prvních duelů. Očekává se velká účast fanoušků obou táborů. Modrý kotel se znovu rozprostře nad ledem a doufejme, že bude hnát naše hokejisty za k důležitému druhému kvalifikačnímu vítězství. Utkání začíná v 18.00. PŘIJĎTE NAŠE HRÁČE PODPOŘIT!!

" />
Redakce, 12.03.2016
Z Chebu dva body!

Ohasy trenérů : Martin Knap

Do utkání jsme nevstoupili ideálně. Soupeř šel rychle do tříbrankového vedení. Tím jsme si zadělali na velké potíže. Tým však od druhé třetiny začal přidávat na obrátkách a podařilo se nám nakonec zápas otočit. Je potřeba kluky pochválit. Nesložili zbraně za velmi nepříznivého stavu a znovu ukázali svou sílu. Pro tento tým není žádný zápas ztracený. Když se nedaří podle našich představ, dokážeme svou bojovností jít za vítězstvím. To musíme hodnotit velmi kladně.