Jaromír Dlouhý, 29.02.2012
Kvalifikace startuje v neděli - po 19 letech opět mistrovské derby s Vrchlabím
L O M N I C E - V neděli 4.3. zahájíme letošní boje v kvalifikační skupině Přeborníků krajů o postup do baráže o II. ligu. Lomničtí hokejisté už znají všechny své soupeře. Čerství přeborníci Libereckého kraje se ve skupině B střetnou s kluby HK Lev Slaný (Středočeský kraj), HC Vrchlabí (Královehradecký kraj) a Hvězda Praha (Pražský přebor) . Vítěz skupiny změří v baráži síly s Kutnou Horou, která obsadila poslední příčku ve 2. lize – skupině střed.
Poslední vzájemné měření sil letitých rivalů, hokejistů Lomnice a Vrchlabí, je již řádně vousaté. Na jaře roku 1993 zkřížili naposledy hokejky v utkání tehdejší Regionální soutěže mužů - skupině A. To skončilo na Vrchlabském ledě nerozhodně 8:8. O branky Lomnice se postarali Franc a Nalezinek po 2, Kodýtek, Pospíšil, Šup a Gabriel. Náš soupeř z Vrchlabí slavil po sezóně suverenní postup do Krajského Přeboru Východočeského kraje a Lomnice se chystala na úspěšnou sezónu 1993/1994, kdy skončila na 2. místě. Vrchlabí pak dlouhá léta hrála na špici Východočeského přeboru. Významným milníkem klubu byl rok 2002, kdy byla postavena stávající Elektromont Aréna. V sezóně 2004/05 pak domácí vyhráli Krajský přebor a postoupili v kvalifikaci do II. ligy. V ní působili 2 sezóny, aby v sezóně 2007/08 postoupili dokonce do I. ligy. Zde působili 4 sezóny. Po odchodu mecenáše pana Dědka do Hradce Králové vznikl v červnu 2011 nový hokejový oddíl pod názvem HC Stadion Vrchlabí s.r.o.,který i nadále provozuje všechna mládežnická mužstva včetně A týmu mužů zařazeného do 1. krajské ligy.