Lomnice n/P – Zaplněný vstupní prostor registrace zimního stadionu, desítky zvědavých rodičů s natěšenými ratolestmi. Je půl čtvrté odpoledne a právě v Lomnici n/P začíná celorepubliková náborová akce Českého svazu ledního hokeje „Pojď hrát hokej".

Redakce, 28.01.2017
Na lomnickém zimním stadionu proběhla akce „Týden hokeje“

Cestu na zimní stadion si v pátek našlo téměř čtyři desítky zájemců o lední hokej. Akce přilákala i pro samotné pořadatele překvapivě vysoký počet dětí a rodičů. Nejrychlejší kolektivní hra na světě tak získala další nové adepty. Nejen trikot českého národního týmu byl pro potenciální malé hokejisty lákadlem. Ukázalo se, že Lomnice je hokejovým městem.

Nejprve si přišli na své zejména rodiče. Samotné akci na ledě totiž předcházelo představení klubu v Lomnici nad Popelkou a projektu „Pojď hrát hokej“ dle výborného managementu hokejového svazu. Pro tuto chvíli byl k dispozici hrací koutek, kde si děti pod dohledem starších žáků mohly pohrát s připravenými hračkami.

Na ledě pak proběhla ukázka mini-hokeje nejmenších hokejistů. Poté následovala ukázka tréninku. Mladí sportovci měli možnost si vyzkoušet bruslení, pohrát si s pukem v hokejové výstroji i bez ní. Pod vedením zkušených trenérů se děti prostřídaly na několika stanovištích. Od základů bruslení, spontánní hry, střelby, vedení kotouče až po samotný mini-zápas. Mimo led si děti mohly na střelnici zkusit vystřelit na přesnost nějakou tu sladkost.

To nejdůležitější ale byly úsměvy na tvářích těch nejmenších. Na ledě si celou akci děti náramně užily, mohly si vyzkoušet lední hokej a vytvořily si svůj první hokejový zážitek. Po skončení akce a společném focení na nich bylo vidět, že to pro ně byl velmi silný emocionální zážitek.