Jaromír Dlouhý, 01.12.2010
Lomnické A mužstvo potáhne na Turka
Do naší ledové arény zavítá zajímavá návštěva. V úterý 14.12. 2010 se střetne naše A mužstvo s reprezentačním celkem Turecka. Tým mladých akademiků se ve dnech 29. listopadu – 19. prosince připravuje ve sportovním areálu v Nymburce na 25. zimní světovou univerziádu, která se koná v Tureckém Erzurumu ve dnech 27. ledna – 6. února 2011 a zúčastní se jí i Český Univerziádní reprezentační tým. V rámci tohoto kempu mladí Turci sehrají 10 přípravných zápasů. Naplánovány mají zápasy např. proti HC Bohemians Praha (trojnásobný vítěz krajského přeboru Prahy 2008, 2009, 2010), juniorům Nymburka (hráno 30.11. s výsledkem 3:11), A-týmu Nymburka či sousednímu týmu HC Poděbrady. Turci by také měli během svého pobytu shlédnout vybrané utkání Tipsport Extraligy. Úroveň tureckých hokejistů je pro všechny velkou neznámou.
Pro představu reprezentace Turecka se zúčastňuje seniorského Mistrovství světa od roku 2002. Tehdy se zúčastnila poprvé MS divize II sk. A, kde skončila na posledním místě za reprezentačními týmy Estonska, Belgie, Izraele, Austrálie a Jižní Afriky a pro příští rok sestoupila do nově vytvořené Divize III. V roce 2003 hráli Turci MS Divize III (nejnižší divize) a skončili poslední za Novým Zélandem a Lucemburskem. Byli tedy vlastně poslední na světě. V roce 2004 se zúčastnili Turci MS Divize III a za Islandem skončili na 2. místě a postoupili do Divize II. (další pořadí Mexiko, Irsko, Arménie). V roce 2005 hráli Divizi II sk. A a za Chorvatskem, Austrálií, Korejskou republikou, Bulharskem a Novým Zélandem skončili poslední a sestoupili. V roce 2006 hráli Divizi III a skončili na 2. místě za Islandem a postoupili do Divize II (další pořadí Arménie, Irsko, Lucembursko). V roce 2007 hráli Divizi II sk. A za Chorvatskem, Belgií, Španělskem, Srbskem a Bulharskem skončili poslední a opět sestoupili do Divize III. V roce 2008 hráli Divizi III a za KLDR, Jižní Afrikou, a Lucemburskem skončili na 4. místě. (další pořadí Řecko, Mongolsko). V roce 2009 hráli opět Divizi III a skončili na 2. místě za Novým Zélandem a postoupili do Divize II (další pořadí Lucembursko, Řecko, Irsko, Mongolsko). V roce 2010 hráli Divizi II, sk. A a za Španělskem, Austrálií, Belgií, Bulharskem, Mexikem skončili na posledním místě a opět sestoupili. V roce 2011 tak budou opět hrát nejnižší Divizi III (Turecko, Izrael, Jižní Afrika, Lucembursko, Mongolsko, Řecko)