Jaromír Dlouhý, 14.01.2013
Lomnice bude ve final four chybět.
L O M N I C E - Veliké drama do posledních sekund, zklamání domácích a radost hostí, přinesl závěrečný víkend KPPM. Zápas s Bohemians byl vrcholem základní části. Sobotní duely Kobra B - Žižkov 2:2 a Kobra B - Bohemians 2:3 sice vrátili Lomnici do hry o postup, ale lepší výchozí pozici měl náš soupeř, kterému stačila i remíza. Na utkání byla zvědava letošní rekordní divácká návštěva, když utkání přihlíželo více jak 220 diváků mezi nimiž nechyběl fanklub hostí asi 20 ti členný. Od prvních momentů se odehrávala napínavá podívaná. Hosté mají letos velmi dobré mužstvo, které se oproti loňsku výborně doplnilo. Domácí trenér Knap měl k dispozici také to nejlepší, když v týdnu před duelem se do mužstva vrátil Václav Lacek a k dispozici byl i Martin Vašek.
V utkání samotném po vyrovnané první třetině převzali otěže zápasu hosté, získali dvoubrankové vedení a byly lepším celkem. Lomnické svazovala nervozita. Snížení z hole Michala Špačka a korektury v sestavě přinesli oživení a na konci druhé části začala Lomnice klokany přehrávat. Z převahy pramenila i přesilovka 5 na 3 v závěru třetiny, kdy hostující obránce zvedl nesmyslně puk z ledu a poslal své mužstvo do třech. Do konce druhé části zbývalo je 14 sekund a tak se to nejdůležitější z přesilovky událo až ve třetím dějství. Lomnice měla 45 sekund výhodu 5 na 3, ale přes územní převahu bez větší šance. Když ve 44. minutě zvýšil hostující Zacha na 2:4 nevsadil by na domácí nikdo. Trenér Knap stáhl hru na 10 vyvolených, ti makali, dřeli, snížili Karáskem na 3:4, dokázali vyrovnat Rudišem na 4:4, ale přes množství dalších šancí kýženou vedoucí branku nevstřelili. Hosté se oklepali z klinické smrti a z ojedinělé akce v 57. minutě Kosem získali vedení. Lomnice by musela k postupu vstřelit dvě branky a to bylo přes veškerou snahu nemožné. Při zoufalém pokusu o power play stvrdili postup klokani do prézdné branky. Co dodat závěrem. Vedení družstva i klubu udělalo pro postup maximum, dalo dohromady to nejlepší, co Lomnice má. Hráči bojovali, dřeli, ale bohužel hokejový pánbůh nám dal v sobotu šanci, aby nám ji v neděli z hokejek zase vzal. Škoda, tak zase někdy příště.