Klub, 12.02.2024
Loupežník Kotyk vyloupil Řáholec.
J I Ć Í N - 46 sekund před koncem zápasu dokončil Martin Kotyk obrat v utkání. Při naší krátké přesilové hře rychle otočil hru, podpořil útok a po ideálním uvolnění od Jirky Maryšky poslal do Lomnice všechny body. I druhé DERBY jsme zvládli. Tentokrát jsme na horké půdě vedoucího celku tabulky v Jičíně museli otáčet z 1:3 na konečných 4:3
Vyrovnané utkání, ve kterém byli domácí produktivní a naše hráče zdobila bojovnost, skočilo výhrou Lomnice. Ta se nerodila lehce. Naši hráči prohrávali od 19. minuty, kdy poslal Jičín do vedení Kloutvor. V polovině utkání zvýšil na 0:2 ranou od modré Žalud. Lomnice snížila šťastnou brankou Štěpána Vyhlídka v oslabení. Domácí však rychle odpověděli Průškem 1:3. Do třetí části šla Lomnice s tím, že nemá již co ztratit. Vrhla síly do útoku a zatlačila domácí. Ve 43. minutě po krásné souhře využil přesilovku Marek Ladman a za 49 sekund vyrovnal Radek Lemfeld. V závěru měli šanci rozhodnout domácí, ale přesilovou hru si sami pokazili zbytečným vyloučením. Po hře ve čtyřech na obou stranách následovala naše krátká přesilovka. Obránce Martin Kotyk rychle otočil hru, podpořil útok a využil uvolnění od Maryšky a sám před brankářem nedal Benešovi šanci. Dokonal tak obrat v utkání. Domácí ještě měli v závěru 20 sekund přesilovky 6 na 4, ale skvělý Jirka Junek nedal na buly domácímu Průškovi šanci a Lomnice mohla slavit cenný skalp lídra soutěže. V sobotu 17.2. od 18:00 hod. nás tak v posledním kole základní části čeká pravděpodobný soupeř do play-off HC Frýdlant. Frýdlant o víkendu porazil v dohrávce Turnov a také smetl Vlky Jablonec a zajistil si tak definitivu postupu do vyřazovacích bojů ze 6. místa.