Redakce, 31.05.2012
Rozhovor s Vladimírem Čermákem pro Krkonošský deník.
V Krkonošském Deníku zhodnotil Vladimír Čermák své působení v Lomnickém klubu. Od nové sezóny bude z pozice asistenta staršího dorostu opět pomáhat s výchovou mladých hokejistů Bílích Tygrů. Nový trenér našeho mužstva bude představen při nástupu na led v srpnu.

Lomnice nad Popelkou – Místní hokejový klub v uplynulé sezoně získal titul Přeborníka Libereckého kraje a ve velice dobrém světle se představil také v následné kvalifikaci o baráž druhé ligy. Důležitým, možná dokonce tím nejdůležitějším článkem v mozaice úspěchů byl jistě nový trenér na lavičce, kterým se v létě stal Vladimír ČERMÁK, kouč s extraligovými a prvoligovými zkušenostmi. Nyní se oblíbený trenér s týmem loučí a vrací se zpět do Liberce k Bílým tygrům.

Příprava hokejové Lomnice se vás tedy už netýká?

Byli jsme s funkcionáři v Lomnici domluvení, že když se naskytne podobná nabídka, že mě nechají odejít. S vedením jsme ale dohodnutí, že jim ještě budu pomáhat. Kluci trénují v Liberci, takže nebude takový problém zapojit se do přípravy. Co budu moci, tak jim pomohu. Doufejme ale, že se klubu podaří co nejdříve sehnat někoho, kdo bude pokračovat v nastolené práci.

Nyní se vracíte do Liberce, jaký post vás čeká?

Někteří tamní funkcionáři mi dávali najevo, že o mou přítomnost v klubu nestojí, ale po dohodě s prezidentem klubu od léta budu dělat asistenta u staršího dorostu.

Jak budete na lomnický klub vzpomínat?

Řeknu to takhle. Když jsem neměl práci, tak mi Lomnice udělal nabídku, potkal jsem tam seriózní lidi, kteří to, co řekli, to udělali. Na druhou stranu si myslím, že jsme společně udělali kus práce, získali jsme nějaké úspěchy, takže mohou být obě strany spokojené. Myslím, že jsem si s v Lomnici udělal přátele a určitě se tam budu rád vracet.

Byl jste zvyklý trénovat na vrcholné úrovni, nebyla práce v krajském přeboru posun vzad?

Pro mě to vlastně byl krok níž. Ale jsem rád, že jsem s Lomnickými mohl spolupracovat. Na solidní a férové lidi se narazí málokdy, takže když už jsem se s nimi setkal, musím si jich vážit. Byl jsem zvyklý na trochu jinou práci, ale v Lomnici mě to těšilo.

Po hokejové stránce jste s mužstvem dosáhl asi maxima, že?

Trochu mě mrzí, že jsme to nedotáhli v kvalifikaci. Klub je zatím amatérský, musí jít postupnými kroky, aby to někam dopracoval.

A jakou vidíte v tamním mužstvu budoucnost?

Já pevně doufám, že obhájí přeborníka, i když se zatím neví, jestli nebudou hrát na Hradecku. Zárukou výkonů jsou kluci v juniorech, kde byla jedna pětka byla slušná. Mužstvo může ještě povyrůst. Pokusím se tam případně přivést další hráče, aby tam měli z hokeje radost a aby diváci mohli chodit na dobrý hokej. Já sám, když bude čas, do Lomnice rád přijedu.

Autor: Jaroslav Pich