Lomnice n/P, Liberec - Naši hokejisté hráli o víkendu poprvé dvě utkání. V prvním utkání drželi hosté s domácími krok celé dvě třetiny. O vítězi rozhodla třetí třetina, kterou lomničtí vyhráli 3:0. V nedělním utkání bohatém na branky měli více štěstí liberečtí hokejisté. Lomnice letos poprvé prohrála s jedním z favoritů KLM.

" />
Redakce, 03.10.2016
Výhra s Žižkovem a prohra po nájezdech s Libercem

V utkání s Žižkovem šli lomničtí do vedení již ve druhé minutě, skóre otevřel Rudiš . V šestnácté minutě využili hosté nabídnutou přesilovku a Bíza vyrovnal. O minutu později Žižkov skóre otočil. Obránce Lomnice Červený byl zasažen do obličeje a musel jít vystřídat. Následkem byl druhý gól v síti Musílka, který kryl první střelu Starého, ale na druhou střelu Klečky už nedosáhl.

Na začátku druhé třetiny se dostali do situace dva na jednoho Kuch s Kedrštem. Kuch posunul kotouč na dlouhou hůl Kedrštovi a ten zakončil backhandem pod horní tyčku. O tři minuty později šli žižkovští znovu do vedení. Po chybě ve středním pásmu získal kotouč Hamhalter přihrál volnému Prýglovi a ten umístil puk do sítě. Naštěstí odpověď lomnických přišla téměř okamžitě. Nejprve v dalším střídání vyrovnal Ješko, který dorazil kotouč ve skrumáži před Hochstangerem. Pak dvě minuty na to Martinec našel ideálně Kedršta a ten strhl vedení na stranu domácích. Žižkov pět minut před koncem druhé třetiny znovu vyrovnal Hamhalterem. Vedení na konci druhé třetiny zajistil Lomnici Kotula , který uplatnil důraz na brankovišti před Hochstangerem.

V poslední třetině třemi brankami Lomnice pojistila vítězství. V páté minutě svůj hattrick završil Kedršt. Další dvě branky přidali dvougóloví střelci tohoto utkání Rudiš a Kotula.

Ohasy trenérů : Martin Knap

„Utkání bylo dvě třetiny vyrovnané. Bylo to upracované vítězství. Měli jsme sice územní převahu, ale neproměňovali jsme vyložené šance. Po chybách v obraně jsme naopak zbytečně inkasovali. O vítězství jsme rozhodli až v závěrečné části, kde jsme měli více ze hry a dokázali jsme se prosadit i gólově.“

Lomnice po většinu zápasu v Liberci dotahovala náskok domácích. Ve třetí minutě šla sice do vedení, když ideální křížnou přihrávkou našel J.Syrovátka Knapa, který zakončil do odkryté branky. V osmé, jedenácté a dvanácté minutě lomničtí po hrubých chybách v obraně třikrát inkasovali. V zápětí se dostal do samostatného úniku Rudiš a bylo nařízeno trestné střílení. Rudiš však trestné střílení neproměnil. Martinec za dvě minuty snížil prudkou střelou z ostrého úhlu pod horní tyčku Tomíčkovi branky. Tři minuty před koncem třetiny využil přesilovou hru pět proti čtyřem Šesták po přihrávce Pabišky a Chládka. O minutu později Junek při hře čtyřech proti čtyřem snížil na rozdíl jediného gólu.

Ve druhé třetině v její čtvrté minutě Junek vyrovnal. Po kombinaci Knapa, J.Syrovátky a Špačka posledně jmenovaný poslal lomnické poprvé do vedení. To trvalo do třicáté čtvrté minuty, kdy ve vlastní přesilovce obránce Lomnice dojížděl vyhozený kotouč na zadní mantinel a Šnajdr souboj u hrazení vyhrál přihrál před branku Dvořákovi a ten vyrovnal střelou mezi nohy brankáře Musílka. Minutu před koncem druhé části po spolupráci Pabišky a Šebesty vrátil vedení na stranu Liberce Šebesta. Padesát sekund před koncem druhé části srovnal J.Syrovátka stav utkání na 6:6.

Do třetí části oba celky vstoupili o poznání opatrněji. V šesté minutě se dostal k odraženému puku před Tomíčkem Lemfeld a podruhé v utkání poslal hosty do vedení. O čtyři minuty později bylo znovu srovnáno. Obránce Lomnice promarnil příležitost k rozehrávce a vrátil se s kotoučem za branku, kde prohrál souboj s dotírajícím Jarolímem. Ten posunul kotouč za brankou na Šnajdra, který našel před brankou zcela volného Dvořáka, který prostřelil Musílka posedmé. Do konce třetiny branka nepadla a hrálo se tedy pětiminutové prodloužení.

V něm měli na začátku navrh lomničtí. Své šance však nevyužili. Domácí padesát sekund před koncem získali výhodu přesilové hry čtyř proti třem. Trefili dvakrát tyč, ale skórovat se jim nepodařilo, utkání skončilo smírně i po prodloužení. Na řadu tedy přišli samostatné nájezdy. První jel lomnický Knap a nájezd blafákem do forhandu promělil. Za Slavoj první nájezd V.Tomíček také proměnil střelou pod horní tyčku Musílkovi branky. Druhý nájezd Lomnice jel Martinec a neproměnil kličku do backhandu. Za domácí ve druhé sérii jel Dvořák a střelou mezi betony proměnil. J Syrovátka neproměnil a z vítězství se tak mohli radovat domácí.

„Za naší prohrou stojí velké množství zbytečných chyb, neproměněné vyložené šance. Naštěstí soupeř také často chyboval. Proto padlo na obě strany tolik branek. Z tohoto pohledu bylo utkání vyrovnané. Samostatné nájezdy jsou už jen dovednostní disciplína. Je to vždy loterie. Dnes byli šťastnější liberečtí. Nezbývá než jim k těsnému vítězství pogratulovat“