FS3, neděle 30.1.2011
Hokejový klub Lomnice nad Popelkou - HC Predators Česká Lípa
5:3 (1:1,2:1,2:1)
Branky a nahrávky: 7. Bláha D. (Syrovátka, Hájek), 23. Junek (Zeman), 25. Berka (Zeman), 45. Syrovátka (Zeman), 60. Zeman - 8. Preussler (Řezáč), 26. Peterka (Zeman), 43. Peterka (Preussler). Rozhodčí: Wagner - Bosák, Záruba. Vyloučení: 4/11 navíc Zeman (ČL) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 165. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0,1:1,3:1,3:3,5:3.
Hokejový klub Lomnice nad Popelkou: Tříška - Abrahám, Bartoš, Semecký, Vágenknecht, Karásek, Zeman - Hájek, Bláha D., Syrovátka L. - Holoska, Berka, Majdič - Junek, Drahoňovský, Stránský
HC Predators Česká Lípa: Fiala - Peterka, Mišaga, Plukett, Zeman, Novák, Řezáč, Veber, Preussler, Herzog, Šichta, Flekl

Komentář k zápasu

Soupeř z České Lípy vždy znamená vysokou kvalitu , a tomu tak bylo i tuto neděli, ačkoliv přijel pouze s deseti hráči do pole a tudíž byl papírově slabší. Ale ve chvíli, kdy bylo vhozeno první buly, šly předzápasové prognózy stranou. Hned od začátku utkání bylo z obou stran nastaveno vysoké tempo, které se udrželo po celé utkání. Napomohl tomu i fakt, že se domácím nepodařilo odskočit na větší gólový rozdíl. V 2. minutě dostalo domácí mužstvo výhodu přesilové hry, do šance se dostal Hájek. Stejný hráč se prosazoval svým pohybem i nadále a v 5. minutě pálil znovu, gólman střelu neudržel, ale dorazit puk do brány se nepodařilo. Do šance se dostal i Zeman, ale opět bez změny skóre, ovšem pro tohoto hráče teprve zápas začínal…. Další přesilovou hru už domácí využít dokázali a po závaru před brankou po asistenci Hájka a Syrovátky skóroval Bláha. To bylo v čase 6:50, ale než hlasatel oznámil veškeré údaje k prvnímu gólu domácích, z buly ujel Řezáč s Preusllerem a druhý jmenovaný v čase 7:03 srovnával na 1:1. Ano, pouhých 13 vteřin!!! Následovala další přesilová hra domácích, kterou ovšem nevyužili. Naopak mohl po skončení přesilové hry zvýšit skóre ujíždějí Řezáč, Tříška byl však bezchybný. Následoval dlouhý úsek bez přerušení, hra se přelévala ze strany na stranu, tlak vytvářeli lomničtí i českolipští, skóre však zůstávalo neměnné. Stav utkání nezměnila ani jasná gólová šance hostů, do které před brankou zasáhl Tříška nebo trojitá dorážka hostujícího Preusllera. Do šaten se šlo za stavu 1:1, avšak s potrestaným Holoskou, který byl na závěr třetiny vyloučen za hákování. Druhá třetina začala velkou šancí rychlonožky Hájka, který se dostal až před hostujícího gólmana, ale překonat se mu jej nepodařilo. Co nevyšlo, hned na začátku se podařilo ve 3. minutě, kdy zaučující se junior Junek poslal „nechytatelnou“ střelu na gólmana a bylo z toho vedení 2:1. Asistoval mu Zeman. Hned vzápětí se gólově prosadil Berka a asistoval mu u toho opět skvěle hrající Zeman. Ale i tentokrát zde byl scénář jako v první třetině a tak se hostujícímu Peterkovi podařilo během necelé minuty snížit na 2:3 z pohledu Predátorů, asistenci si připsal jmenovec domácího borce Zeman. Tento stav vydržel až do konce druhé třetiny, i když opět, jako v první, zde byly šance na obou stranách. Ve vlastním oslabení opět unikal Hájek, ale neskóroval. To samé bylo předváděno ze strany hostujícího týmu. Toto skóre napovídalo, že třetí třetina rozhodne o tom, kdo bude brát plný počet bodů. Samotnému náboji utkání přispěl začátek třetí třetiny, kdy se hostům podařilo z přesilové hry vyrovnat. Střelcem byl opět Peterka, kterému asistoval Preusller. Avšak štěstí přeje připraveným, a tak to, co se podařilo v předchozích třetinách hostům, se nyní podařilo domácím prostřednictvím Syrovátky, který zvyšoval po asistenci Zemana na 4:3 pro domácí. Následovala třetina plná osobních soubojů, hezkých hokejových akcí, ale také velkých nedisciplinovaností hostujícího mužstva, které ale neměly vliv na skóre, protože se našim moc v přesilovkách nedařilo. Šance byly, ale gólově nevyjádřené. V čase 59:49 si hosté vzali oddechový čas, aby se pokusili změnit skóre, ale to se jim již nepodařilo. Naopak vítězství domácích potvrdil do prázdné branky Zeman, který po třech asistencích potvrdil svoji formu a výborný výkon nejen v tomto zápase. Mezi nejlepší hráče utkání si po Zemanovi určitě zaslouží být zařazen i výborně hrající Abrahám a gólman Tříška. U hostů to jsou pak Preusller s Peterkou a také výborný brankář Fiala. V neposlední řadě si dovolím pochválit i rozhodčí, kteří předvedli v mých nestranných očích bezchybný výkon…tedy až na těch pár zakázaných uvolnění, ale těmi se zápasy nevyhrávají.