hc lomnice nad popelkou
FS4, neděle 6.2.2011
Hokejový klub Lomnice nad Popelkou - Policejní sportovní klub Liberec
6:4 (4:2,0:1,2:1)
Branky a nahrávky: 9. Syrovátka J. (Abrahám), 12. Holoska (Bém, Zeman), 13. Hájek (Abrahám), 15. Syrovátka J. (Abrahám), 49. Berka (Zeman,Bém), 60. Doležal - 6. Vozák (Šorejs,Ubry), 11. Maděra, 28. Šostý (Maděra), 54. Číž. Rozhodčí: Hejl - Daněk, Brych . Vyloučení: 7/11 navíc Bém (LO) 10 min, Abrahám (LO) 10min + OK, Vozák (PSK) 10 min, Baran (PSK) OK . Využití: 4:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 200. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1,1:1,1:2,4:2,4:3,5:3,5:4,6:4.
Hokejový klub Lomnice nad Popelkou: Pivrnec - Abrahám, Bartoš, Bém, Zeman, Doležal, Vágenknecht - Hájek, Bláha D., Syrovátka J. - Holoska, Berka, Karásek - Majdič, Semecký, Stránský - Syrovátka L., Hanyš
Policejní sportovní klub Liberec: Pyrochta - Číž, Křikava, Vozák, Šorejs, Šostý, Baran, Malinský, Vorel, Francl, Maděra, Ubry, Černý, Duda

Komentář k zápasu

Kdo sleduje Krajskou ligu mužů tak si je vědom, že tým PSK je plný kvalitních hráčů, což potvrdili i v předchozím vzájemném zápase hraném v Liberci kdy „nás“ porazili 5:3. a v základní části 6:2, naopak my jsme „je" doma porazili v úvodním utkání 5:3 a nyní si můžeme hned na úvod říct, že nedělní výhra byla 6:4. Vcelku vyrovnané výsledky, oběma týmům se holt daří doma. Naši však nedělní utkání nezačali zrovna nejlépe. I když se snažili hned od úvodu aktivně napadat, bylo výsledkem pouze nechtěné zranění domácího útočníka Holosky. Počáteční převahu hosté dokonale zužitkovali v 6. minutě, kdy hostující Vozák vstřelil vedoucí gól. Následně unikal sám na hostující gólmana Majdič, který byl hákován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Faul navíc způsobil hráč, který naskočil do hry po špatném střídání, takže nejprve bohužel Majdič neproměnil trestné střílení, ale naši měli i přesto početní výhodu za příliš mnoho hráčů na ledě, kterou zužitkoval po střele Abraháma od modré dorážející Jakub Syrovátka.1:1. Hosté ovšem kontrovali v 11. minutě kdy domácího Pivrnce prostřelil Maděra, ani gólman nevěděl kudy mu ten puk do branky prošel…. Další početní výhoda domácích, která nám byla umožněna, znamenala opět gól. Tentokrát ve 12. minutě po výměně mezi Zemanem a Bémem střílel Martin Holoska 2:2. A další faul hostů trestal ve 13. minutě Jakub Hájek, opět po tvrdé střele Abraháma od modré 3:2. A skóre se měnilo v první třetině ještě jednou, a to v 15. minutě a opět v tom měl „prsty" Abrahám, střelec gólu Jakub Syrovátka 4:2. Do konce třetiny se už skóre neměnilo, ale domácí byli oslabeni za faul Béma, který byl ještě „podpořen" desetiminutovým osobním trestem. Druhá třetina nevyšla vůbec domácím, jestli to bylo z uspokojení výsledkem, či jinými důvody se divák nedozví, ale předváděná hra dávala očekávat, že to naši budou mít ještě velmi těžké. Nejen že hosté brankou Šostýho snížili ve 28. minutě na 4:3, ale také proto, že se na konci 1. třetiny nechal vyloučit do konce utkání domácí pilíř obrany, Abrahám, za nesouhlas s výrokem rozhodčího…diplomaticky řečeno. Do třetí třetiny vstupoval soupeř se snahou otočit výsledek, naši, i když začali třetinu přesilovkou, se s ní více prali, než aby zvýšili náskok a v klidu utkání dohráli. Na obou stranách začaly přibývat tresty za nedovolenou hru. Toho přeci jenom naši využili v 49. minutě, kdy se po dlouhé době trefil Tomáš Berka (možná někdy vloni se trefil naposledy) , asistovali mu Bém se Zemanem 5:3. PSK však není týmem, který by utkání vzdával, a tak v 54. minutě snižoval na 5:4 hostující Rastislav Číž. Chvíli na to fauloval domácí Bém a hosté vycítili šanci. Trenér hostí využil možnosti oddechového času, tak aby mohl na led vrátit první formaci. Ačkoliv si hosté vytvářeli šance, naši skvěle bránili a nedovolovali žádné dorážky, gólman chytal jistě a tak přesilovka hostí zůstala nevyužitá. Po návratu Béma z trestné se role vyměnili a na trestnou lavici putoval hostující Šostý, celé dvě minuty tam však nezůstal, protože na konečných 6:4 v 60. minutě upravil obránce Milan Doležal. Výborné utkání, skvělí diváci, hlasitý kotel fanoušku podporující domácího Majdiče, který hrál celý zápas s nasazením a je jen škoda neproměněného nájezdu z úvodu utkání, který by byl skvělou odměnou za jeho výkon. Rozhodčí, i přes neskutečné nadávky z řad domácích příznivců, a to i dětí, podali také dobrý výkon, což po skončení utkání potvrdili zástupci obou mužstev, za což já osobně vzhledem k množství vyloučených hráčů PSK před hostujícím trenérem smekám. No tak Lomnice….hurá na klokany……