9.kolo, neděle 28.11.2010
Hokejový klub Lomnice nad Popelkou - HC Jičín
5:1 (1:1,1:0,3:0)
Branky a nahrávky:17.Zeman (Bláha L.,Berka),32. Bláha D., 41. Bém (Berka), 51. Hájek (Bláha D.), 60. Kocourek (Bláha L.) - France (Buchar, Ábel) . Rozhodčí:Hladík - Touš, Grundler . Vyloučení:15:17 navíc Berka (LO) TH . Využití:4:0 . V oslabení:0:0 . Diváci:242 . Střely na branku: . Průběh utkání:1:0,1:1,5:1 .
Hokejový klub Lomnice nad Popelkou: Tříška - Bartoš, Kocourek, Bém, Vágenknecht, Doležal, Zeman - Hájek, Bláha D., Syrovátka - Berka, Majdič, Matěja - Karásek, Bláha L., Holoska
HC Jičín: Žemlička - Novotný, Winter, Buchar, France, Křivský,Lukáč, Rozsypal - Haken, Vajsejtl, Hanzlík - Abel, Lenc, Mácha - Pivinský, Matějka, Svoboda - Body,Mizera

Komentář k zápasu

Toto utkání bylo již před jeho začátkem označováno za místní derby. Přeci jenom jsou oba účastníci vzdáleni jen přes kopec. A derby to bylo se vším všudy. Začátek utkání tomu příliš nenapovídal a spíše se obě mužstva oťukávala bez větších gólových šancí. Již ve 4. minutě zápasu putoval na trestnou lavici domácí Bláha L. a tím vlastně byla odstartována celá řada následujících trestů, což znamenalo, že se skoro celý zápas odehrál bez plného počtu hráčů na ledě, což bylo především ve 2. a 3. třetině. Následoval trest pro domácího Béma, to byla 5. minuta a hosté tak měli početní převahu dvou mužů v poli. Ani tato výhoda však hostujícímu týmu nestačila a po návratu Bláhy L. z trestné lavice si vytvořilo několik šancí domácí mužstvo hrající stále ještě ve čtyřech. Tlaku na soupeře mohl v 7. minutě využít Matěja, který se ocitl v největší šanci začátku utkání, ale neskóroval. Takto pokračoval zápas, kdy měli domácí více ze hry, ale gólově se neprosazovali. V 16. minutě poprvé faulovali hosté, kdy na trestnou lavici putoval hostující kapitán Vajsejtl a domácí dokázali po spolupráci Berky a Bláhy L. skóroval Tomáš Zeman . Domácí šli do vedení 1:0. Hosté však dokázali po dvou minutách skóre vyrovnat, kdy v 19. minutě střelu Buchara tečoval France. Do kabin se šlo po první třetině za stavu 1:1. V druhé třetině se již začalo ukazovat, že se jedná o vyhecovaný zápas, ve kterém chtějí obě mužstva zvítězit. Více než hokejové krásy začalo přibývat vyloučení a to na obou stranách. Jediným střelcem, se tak stal domácí David Bláha, který skóroval ve 32. minutě a zasloužil se o to, že šli domácí do kabin za stavu 2:1. Tato třetina už však přinesla více vyloučených, a to 8:6 z pohledu domácích. Po siréně oznamující konec 2. třetiny přišli hosté s konfrontací domácího hráče č.15 – Zemana, po náležitých prověřeních, že Zeman je opravdu Zeman jsme se mohli těšit, že se bude rozhodovat na ledě a nikoliv mimo něj. Začátek 3. třetiny domácím vyšel naprosto skvěle, protože dokázali využít přesilové hry a výborně hrající Jan Bém zvýšil po spolupráci s Berkou na 3:1. To už bylo v době, kdy se zápas hrál v neustálém oslabení buď domácího nebo hostujícího týmu, popř. obou. Velký vzruch pak přinesl ve 45. minutě seknutí domácího Berky přes nohy hostujícího hráče Buchara, který právě Berku chvíli před tím „osekával“. Zákrok to byl nepěkný a rozhodně nepatří na led, buďme proto rádi, že faulovaný hráč poté utkání v pořádku dohrál. Domácí hráč však obdržel 5. minutový trest ve smyslu trestu ve hře a šel předčasně do sprch. Od té chvíle již emoce plály na maximum a nejvíce zaměstnaným byl rozhodčí utkání, který nelenil a sebemenší zákrok za hranicí pravidel trestal vyloučením. Domácí však již udrželi nervy na uzdě a přidali tak při vyloučení hostujícího Hakena 4. branku, kdy střílející Jakub Hájek zužitkoval nahrávku Bláhy D.. Poslední tečku utkání dal v 60. minutě po nahrávce Bláhy L. a skvělém si vybruslení do prostoru mezikruží obránce Filip Kocourek, který zavěsil po víko. Ačkoliv utkání nebylo vzhledem k počtu vyloučených moc pohledné, jsou pro domácí tým získané body velmi cenné. Na závěr si dovolím vyzvednout nejlepší hráče utkání, kterými byli rozhodně gólmani obou mužstev. Už jen z toho důvodu, že jejich rejstřík trestů zůstal čistý a v každém případě byli oporami svých týmů.