Petr Čepek, 08.03.2012
Předseda HC Hvězda Praha: "Staráme se hlavně o mládež, ale i muži splnili cíl a vyhráli Pražský Přebor bez ztráty bodu."
Předseda HC Hvězda Praha:
P R A H A : Dalším Přeborníkem, kterého přivítáme je tým HC Hvězda Praha. Odpovědi na otázky jsme obdrželi od člověka nejpovolanějšího, předsedy klubu a generálního manažera klubu pana Ing. Michaela Grima. Poodkryl zákulisí klubu, který se úspěšně stará o mládežnická družstva a v mužích je dvojnásobným Přeborníkem Prahy. V loňském kvalifikaci jsme odehráli pouze jediné vzájemné utkání, když doma Hvězda zvítězila jasně 7:2.
Váš tým se probojoval do kvalifikace o II národní ligu, byl to Váš cíl před sezónou?
Cílem bylo vyhrát pohár pro přeborníka Prahy a z toho samozřejmě plyne i odehrání kvalifikace o II.NHL.
Jak se vašemu týmu dařilo v průběhu sezóny?
Tým odehrál 24 mistrovských utkání bez porážky. Je však pravdou, že úroveň soupeřů nebyla kdoví jaká. Je kvalifikace složená z vítězů krajských přeborů podle vás spravedlivá, když v jednom kraji tým bojuje v konkurenci 12-ti týmů a v jiném např. jen se čtyřmi?
Toto není otázka pro mne. Hraje se dle rozlosování jednotlivých krajů. Náš tým hraje v Praze, kde se bohužel letos zúčastnily pouze 4 týmy.
Utkáte se v kvalifikaci s týmem, kde by vaše vzájemné zápasy mohly nést příchuť pravého derby?
Přímo derby žádné utkání mít nebude, ale soupeř ze Slaného má ve svém středu pár hráčů, kteří prošli naším klubem.
Je Vaším cílem postoupit do II. národní, nebo chcete spíše divákům zpříjemnit konec sezóny atraktivními zápasy?
Kvalifikace bude velmi náročná a náš tým prověří. Na konci kvalifikace se pak uvidí, zda-li máme ambice hrát II.NHL.
V případě vítězství v kvalifikaci, je váš tým schopen pokrýt finanční náklady spojené s II. ligou?
Téma financí je ožehavé. Nějaké zdroje jsou, ale nyní je předčasné o nich mluvit. Náš klub se zaměřuje především na mládež a proto je prvořadý úkol zajistit finanční zdroje pro fungování mládežnických kategorií. Žáci hrají žákovskou ligu, mladší dorost extraligu a starší dorost s juniory ligovou soutěž.
Kolik hráčů z vašeho týmu by mělo na vyšší soutěž, popř. dokázali byste za předpokladu dostačujících finančních předpokladů sehnat odpovídající hráče? Nebo byste to„zkusili“ hrát se současným kádrem?
Máme několik kmenových hráčů na hostování v klubech II.NHL a pokud bychom tedy hráli vyšší soutěž, pak současný tým doplníme o tyto hráče. Odpověď tedy zní, že hrát budou převážně odchovanci našeho klubu.
Co považujete za přednosti svého týmu, koho považujete za „tahouny“mužstva?
Myslím, že náš tým zdobí kvalitní bruslení a kolektivní hra, jelikož je bez větších individualit. Velký prostor pak dostávají nadějní junioři. Osu týmu tvoří zkušení obránci Grim s Kotěšovským a útočníci Kratochvíl, Fuks a Malý.
Má tým za postup slíbeny nějaké „prémie“ ? J Nebo jinou odměnu?
Žádné prémie vypsané nejsou, ale pokud bude kvalifikace úspěšná, nějakou formu poděkování pro hráče najdeme.
Jezdí s vámi váš fanclub na venkovní zápasy, můžeme se těšit na kvalitní diváckou kulisu?
Fanclub v pravém slova smyslu nemáme. Na zápasy jezdí diváci většinou individuálně
Koho z naší skupiny považujete za favorita, popř. váš tip na vítěze?
Velkým favoritem je tým HC Vrchlabí, ale doufám, že celá kvalifikace bude vyrovnaná.