Jičín - Lomničtí v prvním semifinále prohrávali již 2:0, ale zápas dokázali v průběhu třetí třetiny otočit." />
Redakce, 14.03.2019
1. semifinále Lomnice zvládla na výbornou

Že se jedná o zápas play-off bylo patrné již od první minuty. Nervozita na hokejkách hráčů obou týmů, tvrdé souboje u mantinelu i šarvátky. Hned na začátku byly uděleny vyšší tresty. Jeden hráč domácích se šel dokonce nedobrovolně svlékat. Jičín do zápasu vstoupil lépe a po celou první třetinu měl lepší pohyb po hřišti, byl aktivnější. Hned v šesté minutě soupeř vstřelil gól po sporné „offside“ situaci na modré čáře. O minutu později Lomnice inkasovala podruhé ve vlastní přesilovce. Naštěstí v téže početní výhodě tři sekundy před jejím koncem dokázala snížit.
Druhá třetina začala opět ve znamení aktivity domácích, ale všechny jejich pokusy pochytal vynikající lomnický brankář. Postupně se hra vyrovnávala.
Třetí třetina byla ve znamení dokonalého obratu lomnických. Naši hokejisté posíleni bouřlivým skandováním „ modrého kotle“ - LOMNICE !!! – LOMNICE!!! – LOMNICE!!! dokázali sevřít soupeře několikrát v jejich obranném pásmu a po jedné z nich kapitán týmu prostřelil domácího brankáře. Přišlo vyrovnání a do konce zápasu chybělo necelých dvanáct minut. Hosté přidali na obrátkách a po sedmi minutách vsítili vítězný gól prudkou střelou do pravého horního rohu. Modrý kotel se rozburácel a za hlasitého skandování lomničtí pečetili vítězství technickým gólem, po faulu na ujíždějícího hráče na prázdnou branku při závěrečném power-play soupeře.

V pátek od 19 hodin se odehraje druhé semifinále. Přijďte vytvořit „modrý kotel“ !!!