Lomnice n/P –Domácí měli během utkání po většinu času převahu, ale dokázali získat vítězství až v samostatných nájezdech.

" />
Redakce, 21.11.2016
Derby Lomnice s Turnovem mělo opět říz

První třetina byla na góly nejpočetnější. Skóre otevřel již v 6.minutě Rudiš jeho střílenou přihrávku na Karáska od pravého mantinelu, tečoval jeden z turnovských útočníků do vlastní branky. Minutu na to v přesilovce střílel od modré čáry Jan Zákoutský.Jeho střelu mezi kruhama tečoval Petr Zákoutský. Lomničtí za dvě minuty udeřili znovu Rudišem, který přešel přes obranu Turnova a vystřelil z bezprostřední blízkosti do betonu Fikrta, který puk vyrazil na hůl Srnského a ten neměl problém uklidit puk do odkryté branky. Domácí dál pokračovali v náporu. Byl to však Turnov, který vyrovnal. Dvořák se dostal po levé straně do útočného pásma a z vnější strany kruhů vystřelil na vzdálenou tyč domácí branky. Do kabin šli přesto spokojenější lomničtí. Kedršt přihrál na modrou čáru J.Syrovátkovi, který vystřelil a kotouč prošel až za Fikrtova záda. Bylo to 3:2 po první třetině.

Ve druhé třetině tlak domácích sílil. Lomnice vyslala na turnovskou branku poměrně vysoký počet střeleckých pokusů. Fikrt stál vždy na správném místě a jeho přínos pro mužstvo byl vidět. Naopak na druhé straně třetí turnovský pokus skončil v domácí síti. Řezníček ve snaze přejít přes dva bráníci hráče prostrčil puk dopředu na Švíka, který zpracovával kotouč na dlouhou hůl a ve snaze zachytit kotouč změnil jeho směr a ten skončil v brance Mrázka. Drtivá převaha domácích v této části hry přinesla paradoxně vyrovnání pro turnovské.

Ve čtvrté minutě se domácí přeci jen dočkali. Kuch vystřelil od modré a skákavý puk skončil za zádama turnovského golmana. O tři minuty později vyrobil domácí útočník hrubou chybu na útočné modré čáře a poslal Dvořáka do samostatného úniku. Ten prudkou střelou z mezikruží prostřelil Mrázka a bylo znovu srovnáno. Domácí i nadále hráli před Fikrtem, ale skórovat se jim nepodařilo.

A tak přišlo na řadu prodloužení, ve kterém gól také nepadl. V samostatných nájezdech proměnil pouze v první sérii Knap a zasloužený druhý bod zůstal Lomnici.

Ohasy trenérů : Martin Knap

Naše zápasy se odvíjejí pořád stejně. Soupeře mnohonásobně přestřílíme, vytváříme si jasnou územní převahu, ale na jeden gól se nesmírně nadřeme. Dneska byl poměr střel 38:19 tedy dvakrát tolik a pouze remizujem. S Českou Lípou 54:17 a vyhraje se horko těžko o gól, ve Frýdlantu 37:16 a prohra v prodloužení, a to bych mohl jmenovat dál, doma s Roudnicí v Liberci. Na střely se ale hokej nehraje. V obou soutěžích jsme nastříleli téměř 120 gólů což není zas tak málo, patříme ke špičce. Problém vidíme v brankách obdržených. Zde se řadíme v obou soutěžích do podprůměru.