Turnov - Ve 2. kole nadstavbové části Krajského přeboru Liberce přivítali turnovští na vlastním ledě v zápase s příchutí derby hokejisty z Lomnice.

" />
Redakce, 16.01.2017
Katastrofální poslední třetina rozhodla

Úvodní třetina se odehrála ve vysokém tempu na obou stranách. První se z vedení radovali hosté. Rudiš s Lemfeldem se ve vlastním oslabení dostali do situace 2-2 a Rudiš po přihrávce Lemfelda otevřel skóre. V téže minutě byl vyloučen kapitán hostí Syrovátka za hákování a Turnov přesilovku využil Dvořákem. Jeho střela tečovaná jedním z bránících obránců skončila mezi Mrázkovými betony. Do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

V úvodu druhého dějství byla převaha na lomnických hokejkách. Ve 22. minutě střílel z mezikruží Mizera, puk se odrazil k Lemfeldovi a ten pohotově zakončil. O minutu později byl potrestán domácí Švík trestem dvě plus deset minut za vražení na hrazení. Hosté přesilovku využili. Kedršt si vyměnil přihrávku s Martincem a střelou z vrcholu pravého kruhu na vzdálenou tyč překonal Fikrta potřetí. Ve 29.minutě našel L.Syrovátka před brankou zcela osamoceného Junka a ten se při zakončení nemýlil. Na ukazateli skóre svítící stav 4:1 mohl vzbuzovat naděje, že o výsledku zápasu už je v podstatě rozhodnuto. Soupeř se neočekávaně probudil a ještě před koncem druhé třetiny dokázal ze dvou přesilovek snížit na rozdíl jediné branky. Ve 33. minutě šel za hrubost před brankou Turnova na trestnou lavici Junek. Kotouč se po střele Eichlera od modré čáry odrazil k Maděrovi, který obkroužil Mrázkovu branku a puk se odrazil od brusle bránicího hráče do otevřené branky. Při vyloučení Kucha , Eichler přihrál Dvořákovi a ten střílel z kruhů. Puk se odrazil k Isachovi a ten do prázdné branky snížil na rozdíl jediné branky.

Domácim se v závěrečném dějství dařilo vše, nač sáhli. Na začátku třetí třetiny opět v početní výhodě Mizerík vyrovnal. Dostal se po střele od modré k vyraženému puku a zpoza branky nahodil puk před první tyčí zpět před branku a ten skončil v lomnické síti. Mrázka v lomnické brance vystřídal Dulák. Lomnice vzápětí šla naposledy do vedení. Kedršt se dostal ke kotouči za brankou, našel Knapa, který zakončil do odkryté klece. To bylo ze strany Lomnice vše. Turnov třemi brankami v závěrečném dějství dokonal totální obrat ve skóre. Nejprve Kysilka dorážel kotouč na brankové čáře.V 56.minutě přišel vítězný gól z hokejky Mizeríka. Po chybné rozehrávce prudkou střelou bez přípravy Dulákovi nedal šanci. Lomnice hrála v závěru ještě dvominutovou přesilovou hru při vyloučení Maděry za napadení. Turnov se ubránil a v závěrečné power-play Jágr po přihrávce Mizeríka pojistil své vítězství a upevnil si první místo v tabulce.

Ohasy trenérů : Martin Knap

„Neudrželi jsme dobře rozehraný zápas a ve třetí třetině svůj náskok prohospodařili. Víc se k tomu nedá říci.“