Mělník, Lomnice n/P - V pátek Lomnice vyhrála těsně nad Mělníkem a v něděli doma porazila Cheb.

" />

Redakce, 21.03.2016
LOMNICE V KVALIFIKACI DVAKRÁT ZVÍTĚZILA

V pátečním utkání lomničtí dotahovali nepovedený začátek. Po první třetině prohrávali 3:1. Ve třetí minutě Vočadlo našel před brankou Havla a ten otevřel skóre. O tři minuty později zvýšil v přesilovce Prejza. Lomnice vystřídala golmana. Mrázka, který nastoupil oslabený virózou. V brance ho nahradil Musílek. O další tři minuty v oslabení snížil Knap blafákem do forhandu. Ve 14.minutě přidal gól mělnický Nesládek. Po první třetině Lomnice prohrávala 3:1. Co se povedlo domácím v první třetině, povedlo se Lomnici ve druhé. Nejprve si Knap v situaci dva na jednoho vyměnil přihrávky se Špačkem a snížil na na 3:2. O dvě minuty vyrovnal Špaček na 3:3. Ve 33.minutě šli domácí znovu do vedení. Havel našel ideální přihrávkou přes osu hřiště Příhodu a ten už neměl problém skórovat. Lomnice však odpověděla okamžitě. L.Syrovátka najel do útočného pásma a střelou přes obránce vyrovnal. I domácí vystřídali brankáře a do branky nastoupil odchovanec libereckého hokeje Jakub Šrámek. Ve třetí třetině Lomnice přidala v aktivitě, zlepšila pohyb a vytvářela si šance. Před brankářem se ocitl sám Junek, ale přestřelil a vedle mířil i J.Syrovátka. Šest minut před koncem se hosté dočkali. Knap v přesilovce vystřelil z prostoru mezikruží přes obránce a tím dostal lomnické do vedení. V závěrečné power-play střelecké pokusy Knapa a Špačka do prázdné branky skončily těsně vedle , ale i tak si Lomnice odvezla všechny body a získala důležité vítězství.

V nedělním zápase Lomnici začátek vyšel podle představ. První gól zařídili v šesté minutě bratři Syrovátkové, když po nádherné akci zakončil starší Jakub. Druhý gól přidal v 11. minutě po přihrávce Lukáše Syrovátky Junek. Oba góly padly v přesilovce pět proti čtyřem. O minutu později snížil v přesilové hře Boušek, když dorážel na dvakrát střelu J.Strýčka od modré čáry. Těsně před koncem první třetiny navýšil skóre Lemfeld. Do druhé třetiny vstoupili domácí ukolébáni dvoubrankovým vedením velmi špatně. Nejprve ve 22.minutě Řepík po přihrávce Novotného snížil na 3:2 a poté hosté využili také dvě přesilové hry. Nejprve v dvojnásobné početní výhodě vyrovnal K.Novotný a v pokračující početní výhodě vystřelil J.Strýček od modré čáry a poslal Cheb do vedení. Ve třicáté šesté minutě uplatnil svůj důraz před brankou Kuch a vyrovnal. Lomnice těsně před koncem druhé části strhla vedení zpět na svou stranu dvěma góly „do šatny“. Nejprve Rudiš přebruslil obránce Chebu a zakončil pod horní tyčku. Ve čtyřicáté minutě si sjel od modré čáry Martinec a zakončil ideální přihrávku od Knapa. Ve 44.minutě poslední části Cheb snížil Bečvářem ještě na rozdíl jediného gólu. Poté však stříleli už jen domácí. Nejprve Špaček zakončil střelu mezi nohy a poté Martinec krásně našel Knapa a ten zvýšil na rozdíl tří branek. Hosté vystřídali brankáře a do branky přišel Kmoníček. Hned o minutu později zvýšil Junek střelou z pravé strany pod horní tyčku. Modrý kotel si od této chvíle žádal desátý gól. Tři minuty před koncem jeho přání vyslyšel Knap a po přihrávce Lemfelda stanovil konečné skóre 10:5.

Ohasy trenérů : Martin Knap

Situace se díky výhře Mělníka ve Dvoře Králové vyrovnala natolik, že o postup budou příští víkend hrát hned tři mužstva. My jsme v tomto kole oba zápasy vyhráli a tak máme stále o co hrát. Máme osud ve svých rukou. Na čele kvalifikační skupiny zůstávájí stále hokejisté ze Dvora Králové. Naším cílem je vyhrát oba zápasy, zpříjemnit divákům velikonoce a odehrát pohledný férový hokej. Bude to ještě hodně zajímavé a je na co se těšit.