Lomnice n/P - Lomnice byla opravdu blízko finále kvalifikace o druhou ligu. Před posledním kolem měla náskok dvou bodů před Dvorem a Mělníkem. Pro jistotu postupu musela poslední zápas ve skupině vyhrát alespoň za dva body nad Mělníkem. To se nepovedlo. Lomničtí byli po většinu zápasu lepším celkem, soupeře přehrávali, soupeře dvojnásobně přestříleli, ale dokázali vstřelit pouze jednu jedinou branku. Ze všech 36 střel pustil hostující brankář Vokurka za svá záda pouze jedinou.

" />
Redakce, 28.03.2016
Lomnice v kvalifikaci končí těsně před branami finále.

Od začátku zápasu se Lomnice usadila do pásma soupeře a vyráběla jednu šanci za druhou. V osmé minutě Příhoda zachytil rozehrávku domácích na modré čáře, zavezl kotouč za branku, našel před brankovištěm najetého T.Havla a ten s přehledem vstřelil vedoucí branku Mělníka - 0:1. Domácí stále vyvíjeli tlak na Vokurku, který stále odolával. Všech 11 pokusů, někdy i se štěstím kryl.

Na začátku druhé třetiny se konečně trefil střelou pod horní tyčku Junek a vyrovnal – 1:1. Lomnice povzbuzena vyrovnávací brankou vystupňovala tlak na branku soupeře. Poté přišla ve 36. minutě ojedinělá akce Mělníka. Nesládek vystřelil na Mrázka z pravé strany. Domácí brankář vyrazil střelu pravým betonem před sebe a Fedymycz ve skrumáži jednou rukou prostrčil kotouč za beton brankáře Mrázkai. - 1:2 . Ve 39. minutě odchází domácí Kinčl na trestnou lavici za faul kolenem a patnáct sekund před koncem třetiny Kašák v přesilovce střelou od modré zvyšuje na - 1:3.

Lomnice ve třetí třetině ještě zvýšila počet střel na hostujícího brankáře . Ten však hájil svoji svatyni bezchybně. Veškeré naděje lomnických ukončil v 54.minutě Příhoda. Najel do pásma Lomnice a vyslal na Mrázka střelu přes obránce doprostřed branky ze střední vzdálenosti a bylo to 1:4. Lomnice tedy podlehla Mělníku a kvalifikace pro ní končí těsně před branami finále.

Ohasy trenérů : Martin Knap

Zápas s Mělníkem jsme odehráli aktivně. Nedokázali jsme vstřelit víc jak jeden gól a to rozhodlo. Brankář Mělníka potvrdil svoji skvělou formu v závěru sezóny. Ze tří zápasů inkasoval pouze dvakrát jednou ve Dvoře a dnes tady. Soupeři blahopřejeme k postupu i hodně štěstí ve finálových zápasech. Za celý realizační tým chceme poděkovat vedení klubu, hráčům, fanouškům a všem dalším, kteří se na této sezóně podíleli.