Liberec - Není se čemu divit. Lomničtí určitě nesehráli svůj nejlepší zápas a zejména v defenzivní činnosti vyrobili celou řadu velkých chyb. Některé branky soupeři doslova darovali. Samozřejmě těžko usoudit, jestli to bylo celkovým uspokojením týmu, po pátečním postupu přes Děčín nebo zkrátka jen momentální nepohodou některých hráčů. Jisté ale je, že v dalším průběhu finále by jim podobný výkon nemohl stačit." />
Redakce, 06.03.2017
Lomnice vstoupila do finále vysokou porážkou

Potvrdily se předpoklady, že v domácím prostředí předvede Liberec koncentrovaný výkon. To beze zbytku dvě třetiny plnil. Když se k tomu navíc přidalo množství nepřesností ve hře lomnických, bylo z toho i jasně ovládnuté utkání. Na rozdíl od minulé série s Děčínem, která se nesla v duchu fair-play, tato série začala v opačném duchu. Bylo k vidění ze strany domácích píchání holí, hákování, seknutí do nekrytých částí mimo dohled rozhodčích. Ani nálada na tribunách nebyla vůči domácímu týmu dobrá. Lomničtí fandové přijeli v hojném počtu a pustili se do podpory svých oveček ve velkém stylu. Na první duel jich tam odhadem dorazila zhruba stovka. Počtem i hlasivkami jednoznačně zastínili nepočetné domácí publikum. Po skončení zápasu byli navíc naši diváci počastováni škodolibými posunky i od některých hráčů Liberce, v podobě tření palce a ukazováčku, vzhledem k vstupnému. Přes nezpochybnitelnou hokejovou kvalitu Slavoje, která z nich dělá nepříjemné a silné soupeře po hokejové stránce, kalí jejich vystupování nízké charakterové vlastnosti některých hráčů.

Ohasy trenérů : Martin Knap

„Odklonili jsme se od hry, kterou jsme se prezentovali v posledních sedmi, osmi zápasech. Někteří hráči se s touto hrou nechtěli, nebo nedokázali ztotožnit a dnes se vrátili k bezstarostné, nepřesné, bezhlavé hře. To je voda na mlýn Slavoje. Nezvládli jsme zápas po této stránce a přišel odpovídající trest v podobě dvouciferné porážky. Musíme na tento nepodařený zápas co nejdříve zapomenout, znovu se celý tým semknout, vrátit sérii do Liberce a otočit jí."