Frýdlant - Tým Frýdlantu, druhý nejlepší tým základní části, se stal prvním týmem, který slaví postup do letošního finále play-off. Frýdlantští hokejisté postupují zaslouženě. Jako favorité jednoznačně přehráli Lomnici 3:0 na zápasy.

" />
Redakce, 06.03.2020
Lomnice vypadla z play-off

V posledním zápase této série začali hosté velmi ofenzivně s vědomím rizika vyřazení. Také šli lomničtí velmi rychle do vedení. Nejprve 0:1 po Syrovátkově zakončení po zemi, v průběhu první třetiny pak i na 1:3. Dvakrát se trefil Knap. Vedení však neudrželi a po dvou chybách v obranném pásmu domácí srovnali. Na začátku druhé třetiny se situace vyměnila a do jednogólového náskoku se dostali naopak domácí, to skóroval Rubeš. Ani oni však do konce třetiny svůj náskok neudrželi. V polovině druhé části srovnal Junek a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Na začátku třetí třetiny Lomnice využila druhou přesilovku a šla do nadějného vedení. Autorem branky byl Drahoňovský. Jenže po dvou minutách kapitán domácích Kolmann proměnil vystřelil od modré čáry a srovnal. Tři minuty nato pomocí tří píchnutí do brankáře dorval puk do brány i s brankářem v brankovišti stojící Chlum. Po třech minutách bylo ještě hůř. Lomničtí inkasovali z hole Bendy a domácí šli do dvoubrankového vedení. Lomnici již nezbývalo nic než se vrhnout do ofenzivy a sáhnout ke hře bez brankáře. Domácí Havlíček však vyhodil puk a Chlum bruslařský souboj s obráncem hostí vyhrál, přihrál Rubešovi a ten se do prázdné brány nemýlil. Lomnice pokračovala ve hře bez brankáře a podařilo se jí ve dvojnásobné početní výhodě šesti proti čtyřem při vyloučení Klingera za zdržování hry snížit. Střelu Martince tečoval Syrovátka. Benda ještě se sirénou do prázdné branky upravil konečný výsledek na 9:6.

Frýdlant postoupil zaslouženě. Pokaždé v sezóně lomnické porazil, proto jim sportovně přejeme hodně štěstí do finálových bojů. Naše hráče čeká příští pátek poslední zápas sezóny o třetí místo.