Klub, 15.10.2021
O Putování za lomnickým pukem
L O M N I C E - I když předpověď počasí naší akci zprvu nepřála, nevzdali jsme to a poslední srpnovou sobotu (28.8.2021) jsme v Lomnici nad Popelkou uspořádali 2. ročník vícesportovní a pohybové akce pod názvem Putování za lomnickým pukem.
V prvé řadě musíme poděkovat k nebesům, protože počasí se nakonec umoudřilo a akce tak proběhla prakticky bez dešťových kapek a chvílemi dokonce vysvitlo sluníčko. Bavit se pohybem přišlo celkem 63 dětí doprovázených rodiči či prarodiči, a tak akci navštívilo zhruba 120 osob. Prezentace, start a cíl byly na zimním stadionu. Poté se účastnici dostali do vedlejší budovy, která slouží převážně k nácviku střelby na hokejovou branku, přičemž dalším stanovištěm zde bylo pojmenování známých sportovců na fotografiích. Následně se děti se svým doprovodem přesunuly do Orlovny, kde je čekaly basketbalové koše, fotbalové branky a slideboard, na kterém bylo možné se sklouznout jako na bruslích. V parku nad dětským hřištěm, na bývalém volejbalovém kurtu, byla přehazovaná a dále v Tyršově parku stála střelnice pro střelbu ze vzduchových pušek na různé terče. Na louce pod „Cermaňákem“ si děti proběhly slalomovou dráhu, tedy určitou formu agility. V parku Svatopluka Čecha nad bývalým lesnickým učilištěm bylo připraveno stanoviště s hrou pétanque. Děti i dospělí, kteří je doprovázeli, tak mohli krátce nakouknout do tajů některých sportovních odvětví a vyzkoušet si to, jaké je být hokejistou, který střílí na branku, fotbalistou kopajícím penaltu, basketbalistou střílejícím na koš, či biatlonistou s přesnou muškou, a to není celý výčet sportovních aktivit na naší akci. Poté, co účastnici absolvovali celou trasu, tedy navštívili všechny stanoviště, na kterých dostávali razítka se sportovní tématikou na kartičku s vyznačenými zastávkami, se vrátili zpět na zimní stadion. Tam je čekala vytoužená odměna v podobě hokejového puku s logem HC Lomnice, volná vstupenka na bruslení, či sladká odměna v podobě točené zmrzliny ze stánku vedle zimního stadionu. Účastníci akce si také mohli prohlédnou techniku místních dobrovolných hasičů, která byla vystavena před hasičárnou naproti zimnímu stadionu. V letošním roce byla akce zařazena do projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, čehož si velmi vážíme. Za podporu akce děkujeme jak partnerům projektu, tak i našim klubovým partnerům pro tuto akci, když všichni byli uvedeni na propagačních materiálech. Dále děkujeme všem, kteří se podíleli na organizování této události.Fotografie z celé akce naleznete ZDE.