hc lomnice nad popelkou
Klub, 22.11.2021
Opatření pro vstup na zimní stadion
L O M N I C E - Od 22.11. 2021 platí nová pravidla pro vstup na sportoviště. Platí nově, že:
1) Sportovní činnost dospělých (amatérů) – K prokazování bezinfekčnosti lze nadále využít pouze očkování nebo prodělané laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19. Využítí RT-PCR testů je přípustné pouze ve specifických případech.
2) Organizovaný amatérský sport (příprava) – V případě sportovní činnosti v neměnném kolektivu (např. organizované tréninky) se kontroluje pouze skutečnost, zda některá z osob vykazuje klinické příznaky onemocnění covid-19, a to bez ohledu na počet osob v tréninkové skupině a bez ohledu na věk (mládež i dospělí).
3) Organizovaný amatérský sport (soutěže, závody) - pořádání utkání, závodů a soutěží je umožněno obecně dle čl. I/14 MO služby ve vztahu ke sportovcům, rozhodčím, realizačním týmům apod., a to s limitací počtu společně sportujících osob, a to na 1.000. Nadále platí, že subjekt organizující sportovní přípravu je povinen kontrolovat dodržování podmínek, avšak pouze v případě nepravidelných aktivit či pravidelných aktivit s proměnlivým kolektivem (sportovní utkání, závod, soutěž apod.), kterých se v jeden čas účastní více než 20 osob[1] (pro účely těchto činností má pak výsledek RT-PCR testu platnost 7 dní - !!! pouze do 18 let věku !!!). Jde-li o akce do 20 osob kontroluje se pouze skutečnost, zda některá z osob vykazuje klinické příznaky onemocnění covid-19 (bez ohledu na věk).
4) Diváci – účast diváků je upravena v čl. I/13 MO služby, kdy je třeba dodržet stanovené podmínky ve vztahu k prokazování bezinfekčnosti diváků - pořadatel je povinen kontrolovat dodržování podmínek a účastník je povinen dodržení podmínek prokázat.
Kompletní přehled opatřební najdete ZDE.