Redakce, 20.02.2017
PO ROCE OPĚT MODRÝ KOTEL
Sešel se rok s rokem a je tu opět semifinále. Tentokrát se v něm Lomnice střetne s hokejisty Děčína.

Ve čtvrtfinále medvědi potvrdili roli favorita a vyřadili Českou Lípu 2:0 na zápasy. Dvakrát stejným výsledkem 4:3.

V letošní sezóně se hokejisté od Popelky s nováčkem soutěže utkali celkem čtyřikrát. Třikrát dokázali zvítězit a jednou odešli z děčínského ledu poraženi. Všechna sehraná utkání byla dramatická, takže je na co se těšit.

Lomničtí diváci mohou vzpomenout na loňské semifinále, přijít v modrém a vytvořit domácím hokejistům nezapomenutelnou atmosféru - MODRÉHO KOTLE. Hrát se bude na dvě vítězná utkání. První zápas série začíná v Lomnici n/P v pátek 24.2. od 19:00. Druhý zápas se odehraje v Děčíně v neděli 26.2 od 13:30 a případný třetí zápas v pátek 3.3.2017 opět v 19:00 v Lomnici n/P.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří vítěz po nadstavbové části HC Slavoj Liberec a HC Slovan Frýdlant. Slovan Frýdlant vyřadil vítězné mužstvo po základní části, a třetí po finálové nadstavbové části HC Turnov 1931. Frýdlant v prvním čtvrtfinále doma vyhrál na samostatné nájezdy 3:2. V Turnově prohrál sice 6:3, ale jelikož systém soutěže trochu nepochopitelně nepočítá s rozdílem gólů, jak je běžné ve všech jiných soutěžích hraných na pouhá dvě utkání, muselo rozhodnout až dvacetiminutové prodloužení. V jeho jedenácté minutě vystřelil Michal Burdys Frýdlantu překvapivý postup.