hc lomnice nad popelkou
Klub, 16.10.2023
Šafránek vynuloval Turnov. Lídr soutěže odjel domů s prázdnou.
L O M N I C E - Sobotní první letošní DERBY ovládl domácí tým a udržel tak 100% bilanci na vlastním ledě. Lídr tabulky z Turnova si vylámal zuby na bezchybném domácím brankáři Mattiasi Šafránkovi, který vynuloval všechny pokusy hostí. Naopak lomničtí 3x našli recept na Daniela Kysilku.
Turnov přijel do Lomnice jako suverén letošní sezóny. Domácí svěřenci trenéra Kočího se však na DERBY připravili velmi dobře. Spolehlivá defenzíva a aktivní hra dělala turnovským problémy. Hosté dorazili jen se 12 hráči a síly jim rychle ubívaly. 40 minut branka nepadla. Domací i hosté dobře bránili. Ve 44. minutě však s chutí hrající Martin Maťátko využil zaváhání Turnova a z mezikruží našel skulinu v postoji brankáře Kysilky a otevřel skóre 1:0. V 51. minutě prolétl Filip Mizera okolo, v obraně hrajícího, exlomnického Davida Knapa a mezi nohy Kysilky zvýšil na 2:0. Definitivní tečku za zápasem udělal v 56. minutě Vladimír Martinec, který "dotočil na kolotoči" turnovskou sestavu do oslabení a z blízka doklepl na 3:0. Lomničtí po zásluze zvítězili a uštědřili Turnovu první letošní porážku. Třešničkou pak je čisté konto Mattiase Šafránka, který takto navázal na svého předchůdce Martina Duláka, který udržel čisté konto naposledy (19.1. 2019 FRD-LOM 0:5). Vítězství je nejlepší pozvánkou na DERBY do Jičína (neděle 22.10. od 17:00 hod.) a následnou sérii 3 domácích zápasů 28.10. Frýdlant, 4.11. Vlci Jablonec, 11.11. Gepardi Jablonec.