Frýdlant/Lomnice - Nadějný první zápas play-off ve Frýdlantu Lomnice prohrála, ale předvedla slibnou hru pro domácí odvetu. Předpoklad, že se povede doma stav série vyrovnat, se však nenaplnil. Frýdlant tak jde do trháku dva nula na zápasy a lomničtí ve středu od devatenácté hodiny budou bojovat na venkovní půdě o udržení v sérii.

Redakce, 02.03.2020
Těžký úkol pro Lomnici

V úvodu prvního utkání využili domácí přesilovou hru. Lomnice krátce na to vyrovnala. Ve druhé části domácí šli šťastným gólem do vedení. Klíčovým okamžikem pro Lomnici byla nevyužitá dvojnásobná přesilová hra v závěru a na začátku třetí části hry. Frýdlant naopak svoji příležitost využil. Závěrečná hra bez brankáře na stavu tři ku jedné nic nezměnila.
V nedělním zápase Lomnice podlehla o tři branky, šla sice do vedení už v šesté minutě, když střelu od modré tečoval jeden z frýdlantských hráčů za Novákova záda. Vyrovnání přišlo ovšem hned vzápětí. Dvě minuty na to, už Frýdlant vedl po nenápadné akci a následné střele z vrcholu kruhů na vzdálenou tyč naší branky. Do druhé třetiny domácí vstoupili lépe, s výraznou aktivitou a ihned dokázali vyrovnat po situaci, kdy přihrávku od mantinelu střelou bez přípravy za Novákova záda zužitkoval Junek. To co se nepodařilo Lomnici ve Frýdlantu se naopak povedlo hostům. Využili dvojnásobnou přesilovku na konci druhé třetiny. Tato situace se ukázala být klíčovou v tomto druhém duelu. Lomnice musela otevřít hru. Byla lepším týmem a přišla řada gólových šancí, které se nepodařilo proměnit. Frýdlantu stačily tři minuty na vstřelení dvou branek, na které už lomničtí nedokázali odpovědět. Nejprve v polovině třetí části, kdy střela od modré na bližší tyč skončila v Dulákově brance a tři minuty na to se individuálně prosadil podruhé Benda.
Ve středu, tak čeká lomnické nelehký úkol. A sice odvrátit konec série a vynutit si čtvrté utkání na domácím ledě. Přijeďte nás podpořit!