Klub, 30.09.2024
Týden hokeje představil lední hokej.
L O M N I C E - V neděli 29. září v 10:00 h. na lomnickém zimním stadionu proběhla již třináctí celorepubliková náborová akce Týden hokeje. Do projektu pojdhrathokej.cz se nově registrovalo 13 dětí.
Po registraci, která byla i letos pouze elektronická, následovalo v restauraci zimního stadionu krátké představení hokejového klubu a projektu „Pojď hrát hokej“. Další kroky malých adeptů ledního hokeje vedly do šatny, kde se děti převlékli a oblékli si dres pořádajícího klubu. Zájemcům, kteří neměli vlastní brusle či helmu, bylo toto vybavení zapůjčeno. Další cesta vedla na ledovou plochu. Zde se dětem věnovali trenéři mládeže. Všechny děti měli možnost, dle svých schopností, zkusit své první krůčky na ledové ploše, když ti zkušenější a zdatnější si zastříleli na branku, pak projeli obratnostní dráhu a zkoušeli nájezdy na mládežnického brankáře nebo si zahráli spontánní hry. Zároveň probíhaly rozhovory s rodiči o možnostech příchodu na nejbližší tréninky v přípravce. Ty se konají vždy v pondělí od 16:45 a ve čtvrtek od 17:00 hodin. Malí hokejisté klubu sehráli modelový zápas v mini-hokeji. Celý dopolední program byl vydařený. Na další setkání s účastníky akce se těšíme na trénincích již v příštím týdnu. Děti odešli domů nejen plné dojmů, ale odnesli si dárky od českého hokeje včetně praktické láhve na pití. Úsměvy na rtech těch nejmenších pak byly odměnou pro všechny pořadatele z řad klubu, kteří celou akci připravili. I jim patří obrovské poděkování. Společná fotografie byla tečkou za příjemně stráveným dopolednem. Za krásné fotografie z akce, které naleznete ZDE. . Děkujeme panu Lubomíru Fejfarovi za jejich zhotovení.