hc lomnice nad popelkou
Klub, 10.03.2014
Vzpoura legendy pomohla Lomnici skvěle vstoupit do kvalifikace
L O M N I C E - Po sobotní překvapivé porážce v České Lípě čekal na Lomnici favorit kvalifikační skupiny B - HC DS České Budějovice. Jihočeši přijeli do naší malebné "vesnice na Východě" s jasným cílem potvrdit plný bodový zisk z domácího souboje s Rakovníkem. Lomnice chtěla odčinit sobotní výpadek, ale hlavně si tento mimořádný zápas užít.
Vstup do utkání vyšel hostím neskutečně, když Šulčík ve 21. sekundě skryl svoji střelu za obránce a když za dalších 17 sekund hostující Cikán skákavou střelou vyhnal z branky Lomnice Vinkláře bylo ještě hůř. Na scénu tak vstoupil nečekaný hrdina. Legenda brankoviště Lomnice, brzy 43-letý Pavel Skákalík naskočil do rozjetého rychlíku Lomnice - České Budějovice. Lomnice zvedla hlavu v čase 1:16, když z přesilové hry vykřesal naději Martin Vašek. Hosté se však i nadále tlačili do naší třetiny a tam svými zkušenostmi pořádně zatápěli. Obrana Lomnice se Skákalíkem v zádech však odolávala, přestože soupeř odskočil ranou Bombice ze 4. minuty opět na rozdíl dvou branek. Domácí mužstvo hnáno letošní nejlepší diváckou návštěvou bojovalo. Nejdříve vystrčila růžky třetí řada, ale Ješko Kučeru nepřehodil a z dorážky Filip Košťák trefil jen tyčku hostující branky. Ve 12. minutě však už hala vybuchla nadšením, když Jarda Kedršt zakončil přečíslení a snížil. Do konce první části byli hosté trochu lepší, ale další branku nepřidali. Druhá část začala sice domácí přesilovkou, ale zlobili především hosté. Klid na domácí hole přinesla 24. minuta a branka Martina Vaška na 3:3. Další střídání první řady již Lomnice vedla. Martin Vašek dokonal hatrik a ve 27. minutě přidal dokonce svoji 4 branku v utkání a Lomnice rázem vedla 5:3. Hosté byli najednou zaskočeni aktivní hrou Lomnice. Přesto dokázali ve 34. minutě snížit, když důrazným napadáním odhodili od puku Vágenknechta a Luboš Rob bombou nedal Skákalíkovi šanci. Lomnice však měl připravenu ještě jednu odpověď. Jarda Kedršt dokončil důrazný atak první řady a protlačil puk za Kučeru 6:4. Lomnice hrála velmi obětavě, všichni bojovali a Skákalík již další puk za svá záda nepustil. Hosté se snažili, ale ve zbytku utkání recept na Lomnickou hru nenašli.