Frýdlant v Čechách - Hokejisté Lomnice měli o víkendu v obou soutěžích volné kolo. Odehráli pouze jeden zápas ve sváteční den 28.října ve Frýdlantu. Přestože lomničtí hokejisté byli po většinu zápasu aktivnější, přivezli z frýdlantského výběžku pouze bod." />
Redakce, 31.10.2016
Z Frýdlantu pouze bod
Z  Frýdlantu pouze bod

Po celou první třetinu měla Lomnice více ze hry. O čemž svědčí poměr střel na branku soupeřů 4:13. Výborný Blažek všechny šance pochytal. Z jednoho ojedinělého útoku dvě minuty před koncem první třetiny se dostal do úniku po levé straně domácích Čejka a otevřel skóre 1:0 pro domácí.

Na začátku druhé třetiny hráli domácí první přesilovou hru a dostali se do několika slibných šancí. Druhá přesilovka přišla ve třicáté třetí minutě, Frýdlant však ani tu nevyužil . Hra se do této chvíle i díky dvěma hrám v početní výhodě opticky vyrovnala. Po návratu hostujícího Sehnoutka z trestné lavice lomničtí znovu uzavřeli svého soupeře v jeho obranném pásmu a podařilo se mu nejen vyrovnat, ale i otočit skóre na svoji stranu. Nejprve Drahoňovský se zbavil dvou bránících hráčů za brankou a přihrál na zcela nekrytého Junka , který prudkou střelou k pravé tyči vyrovnal. Ihned další střídání vystřelil Lemfeld a bylo to 1:2. O dvě minuty později však prokráčel mezi třemi bránícími hráči Hodač a zakončil do pravého horního rohu Mrázkovi branky. Po druhé třetině svítil na ukazateli skóre stav 2:2.

Ve třetí třetině Lomnice stupňovala tlak na frýdlantskou branku ve snaze strhnout vítězství na svou stranu. Příležitostí bylo mnoho. Své vyložené šance však neproměnili lomničtí útočníci Kalfiřt, Junek, Kuch ani Kedršt. Všech čtrnáct střeleckých pokusů skončilo na chráničích domácího brankáře, který byl hlavním strůjcem úspěchu Slovanu. Soupeř se v této části dostal pouze ke čtyřem střeleckým pokusům, ale rovněž je nezužitkoval a tak se po bezbrankové třetině prodlužovalo. V první minutě prodloužení ve hře čtyřech proti čtyřem se zopakovala situace z první třetiny, kdy se po levé straně domácích dostal do úniku Kotrč a stejně jako Čejka, zakončil střelou pod horní tyčku Mrázkovi branky a vystřelil tak Frýdlantu bonusový bod.

Ohasy trenérů : Martin Knap

"Nemohu říct, že by jsme byli horším týmem. Dnes nevyhrál lepší tým. Vyhrál tým, který vytěžil z minima maximum."